XV Forum Bezpiecznego Latania: Zaproszenie na Forum przyjął Stefan Kraszewski

XV FBL okazją do spotkania z Panem Stefanem Kraszewskim

Starszym pilotom, pana Stefana Kraszewskiego nie trzeba przedstawiać. Ci co choć raz byli na jego wykładach, wiedzą, że każdy pilot i pilotka - bez wyjątku - powinni przynajmniej raz w życiu wysłuchać prezentację o przepisach ruchu lotniczego w wykonaniu Pana Stefana.

Jako wykładowca pełnych czterech lotniczych dekad, zadaliśmy pytanie Panu Stefanowi, co w subiektywnej opinii sprawia statystycznie wszystkim pilotom największy problem. Bez wahania, padła odpowiedź… I pomimo, że pozornie tematy są, przynajmniej podczas wykładu zrozumiałe, to życie pokazuje, że sprawiają często problemy o których czytamy w raportach PKBWL. O tym jakie tematy z zakresu przepisów ruchu lotniczego wskazał prowadzący, dowiecie się podczas Forum. Zapraszamy. Zapisujecie się. W sali która pomieści prawie 500 osób zostało już tylko 60 miejsc…

O prowadzącym:
Stefan Kraszewski - Kontroler ruchu lotniczego od 1966 roku w ZRLiLK, potem w PP ”Porty Lotnicze". W PAŻP z uprawnieniami kontroli lotniska i kontroli zbliżania Warszawa Okęcie i Kraków.

Od 1978 r. instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ZRLiLK, potem Agencji Ruchu Lotniczego, a obecnie w PAŻP. Prowadził szkolenie praktyczne na symulatorze KRL dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego i licencjonowanych kontrolerów ruchu lotniczego na kursach odświeżających.

Prowadzi wykłady dla pilotów od Świadectwa Kwalifikacji Pilota do ATPL z przedmiotów „Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego” i „Frazeologia proceduralna w języku angielskim i polskim”. 

Modelarz, członek Aeroklubu Warszawskiego od 1964 roku. Wielokrotnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w charakterze zawodnika w klasie modeli F2B. Jedenastokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski, posiada również Złotą Odznakę Sportową Modelarza Lotniczego z Trzema Diamentami. Sędzia Międzynarodowy FAI w klasie F2B (od 1991 roku, kolejno, osiemnaście razy sędzia na Mistrzostwach Świata i Europy, kilkadziesiąt razy sędzia na zawodach o Puchar Świata, na Mistrzostwach Polski i zawodach krajowych). Dwanaście razy uczestniczył w modelarskich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze Dyrektora Sportowego lub Zastępcy Dyrektora Sportowego prowadzącego zawody.

Czterokrotnie uczestniczył w Samolotowych i Śmigłowcowych Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze kontrolera ruchu lotniczego.
Za swoje osiągnięcia otrzymał następujące wyróżnienia: Zasłużony dla Transportu RP; Brązowy Krzyż Zasługi; Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego; Błękitne Skrzydła; FAI Dyplom Paula Tissandiera.

W środowisku lotniczym znany jako wyjątkowy instruktor i nauczyciel wielu pokoleń lotników. Zawsze z poczuciem humoru. W opinii niektórych pilotów, zajęcia z instruktorem Stefanem Kraszewskim, powinny być obowiązkowe jak pierwszy lot...

Aktualnie Stefan Kraszewski pomimo że na emeryturze wykłada w najlepszych szkołach lotniczych i promuje wiedzę, niezbędną do bezpiecznego latania.

Link rejestracyjny do Forum i informacje administracyjne po kliknięciu:  https://dlapilota.pl/formularze/xv-fbl-pre-flight-preparation-przygotowanie-do-lotu-i-sezonu-kazdego-4-kwietnia-godzina-1

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus