Wylicytuj lot szybowcem w Tatry z Sebastianem Kawą w ramach WOŚP

Lot szybowcem w Tatrach (fot. allegro.pl)

Siedem dni temu odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel tegorocznej zbiórki to zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak co roku środowisko lotnicze włączyło się w akcję, bo wiadomo, że piloci i miłośnicy awiacji mają wielkie serce. Finał WOŚP za nami, ale licytacje trwają nadal.

Wśród nich znalazł się lot szybowcem w Tatry z Sebastianem Kawą – zdobywcą 32 medali mistrzostw świata, Europy oraz Ikariad Sportów Lotniczych.

Lot odbędzie się dwuosobowym szybowcem ASH 25Mi, tym samym który wzbił się nad Himalaje. Fundacja, wraz Sebastianem Kawą w trakcie sezonu wspiera szkolenie wysokowyczynowe pilotów udostępniając do tego celu wspomniany wysokowyczynowy szybowiec klasy otwartej.

Loty szybowcowe możliwe są niemal przy każdej pogodzie, lecz by można było oddalić się od lotniska, polecieć w góry – potrzebna jest dobra pogoda.

Miejsce lotu to jedno z lotnisk w pobliżu gór: Bielsko-Biała, Lipowa, Góra Żar, Nowy Targ. Sezon szybowcowy trwa obecnie cały rok, ale częściej możemy liczyć na dobrą pogodę od kwietnia do października. Dokładny termin realizacji lotu uzależniony jest od warunków pogodowych oraz harmonogramu startów w zawodach. Po wstępnym omówieniu miejsca startu i dostępnych terminów, pozostanie oczekiwać na potwierdzenie w prognozie dobrej pogody i wtedy potwierdzony zostanie termin na 2 dni przed lotem. Możliwa jest zamiana długiego lotu na 3 krótsze w okolicy lotniska – nie jesteśmy wtedy tak mocno uzależnieni od dobrej pogody. Najlepszym okresem do wykonania lotu jest południe/wczesne popołudnie w godzinach 11-16. Preferowana jest sobota – niedziela.

Lot szybowcem w Tatrach od Fundacji Promocji Sportów Lotniczych Sudety oraz Sebastiana Kawy można licytować do 13 lutego 2021 r. na stronie www.allegro.pl


Przeczytaj również:
Lotnicze Aukcje WOŚP 2021 - aktualizacja

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus