W Rypinie trwają Zawody Balonowe o Puchar Energi

Zawody Balonowe o Puchar Energi w Rypinie (fot. UM Rypin/Facebook)

W Rypinie, na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, 5 sierpnia rozpoczęło się niezwykłe wydarzenie. To zawody w lotach balonami. W tym roku drużyny walczą o puchar Energi. W tegorocznych zawodach startuje 20 drużyn z całej Polski.

Zawody balonowe odbywają się w Rypinie od kilku lat. Także i tym razem przez kilka dni kolorowe statki powietrzne zdominują niebo nad tym niewielkim miastem. Wczoraj odbył się nocny przejazd załóg balonowych z palnikami. Kolejne dni to poranne i wieczorne loty.

Niebo nad Rypinem ponownie zdominowały kolorowe balony. Za pilotami dziś już pierwsze balonowe wrażenia. Kolejny lot zaplanowany jest na godzinę 17:00. A to nie koniec niespodzianek. Już dziś wieczorem w ramach Zawodów Balonowych o Puchar Energa, o godz. 20:00 na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się koncert młodzieżowego zespołu z Sierpca, w wykonaniu którego usłyszymy covery polskich i zagranicznych hitów rockowych. Podczas wieczoru nie zabraknie także nocnego efektywnego pokazu balonów oraz pokazu fireshow! Zapowiada się wspaniały wieczór.

Na 8 sierpnia również przewidziano konkurencje balonowe. Starty balonów zaplanowane są na godzinę 5:00 oraz 18:00. 9 sierpnia jest dniem rezerwowym.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału, wspólnej zabawy i podziwiania balonów nad rypińskim niebem!

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus