Trwa balonowy konkurs fotograficzny

Balony na lotnisku w Nowym Targu (fot. Lotnisko Nowy Targ/FB)

W ten weekend lotniskiem Nowy Targ zawładnęły aerostaty lżejsze od powietrza, gdzie rozgrywane są coroczne Zimowe zawody balonowe o Puchar PCD Salami.

Zmagania załóg balonowych wpisały się już na stałe do zimowego krajobrazu Nowego Targu. W tym roku padł rekord! Zgłosiło się ponad trzydzieści załóg balonowych. Na podhalańskim niebie królują od wczoraj kolorowe balony. Piloci mają już za sobą sobotni lot poranny i popołudniowy, podczas których udało się rozegrać konkurencje przy sprzyjającej pogodzie.

Zawody, cieszące się licznym zainteresowaniem pilotów startujących w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski, a wśród nich członków Balonowej Kadry Narodowej oraz pilotów, którzy preferują udział w fiestach balonowych, są  połączeniem dobrej zabawy dla załóg balonów i publiczności, a także możliwości rywalizacji sportowej dla pilotów chcących potraktować je jako rozgrzewkę przed zawodami pucharowymi.

Na Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe wyczekują nie tylko miłośnicy tego spektakularnego i kolorowego sportu, ale także sami mieszkańcy Stolicy Podhala.

Na pilotów czekają jeszcze niedzielne konkurencje, które są zaplanowane podczas lotu w samo południe. Podczas tych lotów będzie można zrobić zawodnikom wspaniałe zdjęcia, które mogą wziąć udział w konkursie.

Trwa balonowy konkurs. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy zrobić zdjęcie balonu PCD, którego załoga także bierze udział w zawodach, podczas któregoś z lotów i wysłać do 28 lutego na maila balon@pcd-salami.pl

Najciekawsze trzy zdjęcia zostaną nagrodzone! Czym? No oczywiście lotem balonem, ale i nagrody pocieszenia za zaangażowanie też przewidziano.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus