Trening na wagę złota – „Ważki” mistrzami Polski

Zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodzików modeli halowych F1N

Po trzech tytułach wicemistrzowskich (zdobytych kolejno w latach 2014, 2015 i 2016) modelarzom z Łajsk udało się sięgnąć po najważniejsze – tytuł drużynowych Mistrzów Polski Młodzików modeli halowych F1N!

W rozgrywanym 9 grudnia w Krośnie, krajowym czempionacie ekipa instruktora Waldemara Pakuły liczyła 11 zawodników i reprezentowała jednocześnie barwy Aeroklubu Warszawskiego. Do drużynowego złota, tytuł indywidualnego Wicemistrza Polski Młodzików dorzucił będący w świetnej dyspozycji Bartosz Garbarczyk, na podium znaleźli się także nasi reprezentanci wśród juniorów młodszych i seniorów – gratulujemy!

Trzon MISTRZÓW POLSKI młodzików reprezentujących w Krośnie Aeroklub Warszawski, stanowili Bartosz Grabarczyk, Kajetan Twardowski oraz Mateusz Szaudel a sekundowali im Hubert Gutowski, Szymon Żmuda, Tomasz Bukowiecki i Michał Musiał W ekipie, która pojechała do Krosna jedynym juniorem „Ważek” był Mikołaj Zawistowski, którego indywidualny wynik był na tyle dobry, by pozwolić mu zająć… 6. miejsce w drużynówce! Spośród trójki seniorów, dwóch zawodników „Ważek” rywalizowało w formule OPEN (bez licencji). Zwycięzcą międzynarodowej rywalizacji w tej klasie został Cezary Gutowski, wyprzedzając aż 6 zawodników ze Słowacji! Tuż za Słowakami uplasował się Igor Musiał – drugi najlepszy Polak w stawce. Wśród seniorów z licencją doskonałą 3. pozycję w Polsce oraz tytuł drugiego wicemistrza Polski zdobył Sebastian Pacuła – najstarszy stażem podopieczny Waldemara Pakuły (w modelarni od 10 lat!), stypendysta Gminy Wieliszew. – Sebastian pojechał reprezentować klub i gminę mimo nawału nauki w klasie maturalnej, za co należą mu się dodatkowe słowa uznania – dopowiada instruktor „Ważek”.

Indywidualne wyniki Bartosza Garbarczyka (w tym trzy najlepsze powyżej 35 sekund!) pozwoliły mu sięgnąć po tytuł Wicemistrza Polski. I to jest obecnie nasza największa potrzeba – jak najwięcej treningów, a więc stałe wejścia do hali sportowej, z której gościnności korzystamy – podsumowuje pan Waldemar. – Im więcej treningów, oblatywania przygotowywanych wcześniej w naszej pracowni modeli, tym lepsze wyniki na zawodach. Ta systematyczność jest nam potrzebna szczególnie teraz, kiedy nasi mistrzowie z Krosna już w najbliższych zawodach (Mistrzostwa Warszawy rozgrywane 20 stycznia na Bemowie) wystartują jako juniorzy młodsi – wyjaśnia instruktor. – Wśród młodzików pozostanie 6 mało doświadczonych zawodników, a przed nimi zadanie obrony 3. miejsca w Warszawie wywalczonego przed rokiem. – Każde wejście do hali sportowej jest dla nas na wagę złota, srebra, brązu. A „Ważki” nie zwalniają – kolejne starty naszych modelarzy to tradycyjny Puchar Polski w Zielonce (10 marca) oraz kończące sezon halowy Otwarte Mistrzostwa Ważki (13 kwietnia), na które do hali sportowej w Wieliszewie wybierają się najsilniejsze ekipy z Warszawy i Mazowsza.

OKW

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus