Szkolenie śmigłowcowe – literatura tematyczna dostępna w sklepie dlapilota.pl

Helicopter Maneuvers Manual w sklepie dlapilota.pl

Wraz z rosnącym zainteresowaniem pilotażem śmigłowców i przy jednoczesnym braku rodzimej literatury z tej dziedziny, postanowiliśmy stworzyć specjalną kategorię z podręcznikami w naszym sklepie, poświęconą szkoleniu śmigłowcowemu. W przyszłości będziemy sukcesywnie poszerzać naszą ofertę w tej dziedzinie. 

Na początek proponujemy dwie pozycje: Principles of Helicopter Flight oraz Helicopter Meneuvers Manual. Obie te książki wzajemnie się uzupełniają i stanowią mocną podstawę do ugruntowania wiedzy zdobywanej na kursach.

Czytelny przekaz i bogactwo ilustracji sprawiają, iż zrozumienie wielu skomplikowanych zagadnień związanych z pilotażem czy też po prostu podstawami funkcjonowania śmigłowca, staje się zdecydowanie łatwiejsze.


Principles of Helicopter Flight

Książka ta stanowi esencję wiedzy dla każdego studenta uczącego się pilotażu śmigłowca.

Piloci śmigłowców muszą dokładnie zrozumieć konsekwencje swoich działań opierając je na solidnej wiedzy technicznej. Niniejszy podręcznik omawia podstawy, wyjaśniając, dlaczego śmigłowiec leci, a co ważniejsze, dlaczego czasami nie. Analizuje czynniki aerodynamiczne, fazy lotu, autorotację i wiele innych zagadnień. Znajdziemy tu ponadto informacje dotyczące budowy śmigłowców, osiągów oraz wyważania,  opisy technik pilotażu, operacji lądowania i startu na pochyłych powierzchniach, latania górskiego czy też informacje na temat oblodzenia śmigłowca.

Jest to druga edycja tego podręcznika. Książka kończy się testem; W połączeniu z quizami dla każdego rozdziału, czytelnik może przetestować swoje zrozumienie aerodynamiki śmigłowca.

  • Format - 210 x 275 mm
  • Druk czarno biały
  • Oprawa miękka
  • ilość stron – 320
    UWAGA! Książka w języku angielskim

Helicopter Maneuvers Manual

Doskonałe źródło dla studentów jak również instruktorów. Podręcznik pomaga pilotom lepiej zrozumieć i wyobrazić sobie każdą fazę lotu. Czytelny przekaz publikacji pokazują dokładnie, co robić lub oczekiwać na każdym etapie lotu.

Podręcznik pomaga pilotom zrozumieć pojęcia zdobyte podczas szkolenia lotniczego. Kolorowe ilustracje i wyjaśnienia tekstowe w połączeniu z komentarzem instruktora ułatwiają skuteczne planowanie przed lotem jak również analizy wykonanych manewrów po locie. Podręcznik daje czytelnikom obraz tego, czego powinni się spodziewać dla każdego profilu lotu i zawiera spostrzeżenia dotyczące typowych błędów związanych z typowymi manewrami. Helicopter Maneuvers Manual odnosi się do wszystkich modeli śmigłowców, choć zawiera również porady dla popularnego Robinsona R22. Podręcznik jest niezbędnym narzędziem dla każdego studenta ale również instruktora śmigłowcowego.

UWAGA! Książka w języku angielskim

  • Format - 210 x 275 mm
  • Ilość stron - 104
  • Oprawa miękka, spiralka
  • Ilustracje pełnokolorowe

Zainteresowanych literaturą z zakresu pilotażu śmigłowców zapraszamy tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus