Radom: Chmury nie dały polatać, ale Orliki dały radę

Impreza z okazji zakończenia 8 Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej, fot. Radom 24

Zgodnie z tym jak Was informawliśmy 8 Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej miał zakończyć piknik lotniczy na lotnisku w Piastowie. Niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne Organizatorzy zostali zmuszeni do podjęcia przykrej decyzji o odwołaniu imprezy.
 

Czytaj także:

Oświadczenie Biura Prasowego EAAC 2013 ws. odwołnaego pikniku lotniczego

Ze względu na dość późne ogłoszenie takiej decyzji, nie dotarła ona do wszystkich na czas i na lotnisku w Piastowie pojawiło się kilkuset widzów. Chcąc uniknąć wielkiego rozczarowania zecydowano się na zaprezentowanie mocno okrojnego, ale możliwego do wykonania w panujących warunkach pogodowych pokazu. 

Zabrakło m. in. pokazów "free style" mistrza Europy Simona De La Breteche z Francji, Szwajcara Emiliano Del Buono, pilota z Portugalii Santiago Sampietro, szybowcowgo mistrza świata Macieja Pospieszyńskiego, grupy 3AT3 Formation Flying Team. Zespół Akrobacyjny "Orlik", który pojawił się nad lotniskiem o godzinie 16.45 skrócił swój pokaz do minimum z uwagi na niską podstawę chmur. Również nie został udostępniony dla widzów samolot transportowy An-2, a wystawa statyczna samolotów została okrojona do minimum.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć pochodzacych z portalu Radom24 gdzie znajdziecie jeszcze więcej fotografii

fot. Radom24.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus