Prezentacja kandydatów do II edycji plebiscytu "Człowiek Roku GA w Polsce": Stefan Kraszewski

Stefan Kraszewski

Stefan Kraszewski: Kontroler ruchu lotniczego od 1966 roku w ZRLiLK, potem w PP ”Porty Lotnicze" a obecnie w PAŻP. Posiada uprawnienia kontroli lotniska i kontroli zbliżania Warszawa Okęcie i Kraków.

Od 1978 r. instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ZRLiLK, potem Agencji Ruchu Lotniczego, a obecnie w PAŻP. Prowadzi szkolenie praktyczne na symulatorze KRL dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego i licencjonowanych kontrolerów ruchu lotniczego na kursach odświeżających.

Prowadzi wykłady dla pilotów od Świadectwa Kwalifikacji Pilota do ATPL z przedmiotów „Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego” i „Frazeologia proceduralna w języku angielskim i polskim”. Od 1982 r. Członek Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminuje z przedmiotu: „Prawo Lotnicze – Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego”.

Modelarz, członek Aeroklubu Warszawskiego od 1964 roku. Wielokrotnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w charakterze zawodnika w klasie modeli F2B. Jedenastokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski, posiada również Złotą Odznakę Sportową Modelarza Lotniczego z Trzema Diamentami. Obecnie Sędzia Międzynarodowy FAI w klasie F2B (od 1991 roku, kolejno, osiemnaście razy sędzia na Mistrzostwach Świata i Europy, kilkadziesiąt razy sędzia na zawodach o Puchar Świata, na Mistrzostwach Polski i zawodach krajowych). Dwanaście razy uczestniczył w modelarskich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze Dyrektora Sportowego lub Zastępcy Dyrektora Sportowego prowadzącego zawody. Czterokrotnie uczestniczył w Samolotowych i Śmigłowcowych Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze kontrolera ruchu lotniczego.

Za swoje osiągnięcia otrzymał następujące wyróżnienia: Zasłużony dla Transportu RP; Brązowy Krzyż Zasługi; Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego; Błękitne Skrzydła; FAI Dyplom Paula Tissandiera.

W środowisku lotniczym znany jako wyjątkowy instruktor i nauczyciel wielu pokoleń lotników. Zawsze z poczuciem humoru. W opinii niektórych pilotów, zajęcia z instruktorem Stefanem Kraszewskim, powinny być obowiązkowe jak pierwszy lot...

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Wszystkiego dobrego Panie Stefanie i dziękuję za mega profesjonalny wykład EPPT 05.05.2012 i poczucie humoru którego długo nie zapomnę.Proszę tak trzymać i nic nie zmieniać.A jak zostanę pilotem oczywiście zapraszam na lot.

Wszystkiego dobrego Panie Stefanie! Dziękuję za szkolenie konwersyjne, które prowadził Pan na bardzo wysokim poziomie i z tym humorem, który ożywiał nawet najbardziej "zmęczonych"!

Mile wspominam KraszTesty