Potrzebny Twój głos! Pomóżmy polskim pilotom wystąpić w prestiżowym rajdzie samolotowym...

VintageAirRelly Ushuaia2USA

8 marca 2018 r., w Ushuaia w Argentynie rozpocznie się VintageAirRelly Ushuaia2USA, jeden z najbardziej prestiżowych rajdów lotniczych świata. Podążając śladami pionierskich lotów lat dwudziestych ubiegłego wieku, 15 zabytkowych samolotów wykona przelot przez obie Ameryki i zakończy rywalizację 14 kwietnia podczas Sun’n Fun na Florydzie w USA.

O miejsce w zawodach walczy 675 zespołów z 73 krajów, a tym Polacy Jacek Mainka i Marcin Kubrak (na dwupłatowcu Tiger Moth) oraz Jędrzej Jaxa-Rożen. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest spełnienie kilku wymogów organizatorów (m.in. nadesłanie historii pilota i samolotu, pomocy w znalezieniu sponsorów i nagłośnieniu imprezy), jak również nagranie własnej prezentacji, umieszczenie jej na profilu VintageAirRelly i zdobycie jak największej ilości "lajków".

Mają na uwadze mobilizację środowiska lotniczego podczas niedawnego głosowania „Pilot People Spitfire" na 100-lecie RAF”, które Waszymi głosami wygrał Polak Franciszek Kornicki (LINK), teraz apelujemy o podobną pomoc w ramach Ushuaia2USA.

Jedyne co należy zrobić to kliknąć  „lubię” poniższy film Jacka Mainki (LINK) lub Jędrzeja Jaxa-Rożen (LINK). Do dzieła ! ;-)


Rajd rozpoczyna się od najbardziej wysuniętego na południe lotniska na świecie i kieruje się na północ na Florydę, gdzie podróż się zakończy. Przez sześć tygodni piloci pokonają tysiące kilometrów i odwiedzą 19 krajów. Jest to pierwsza edycja imprezy rozgrywana w Ameryce Południowej, a poprzednia, która okazała się dużym sukcesem, odbyła się w ubiegłym roku pod nazwą VintageAirRally Crete2Cape.

Co istotne, zespoły, które się zakwalifikują do zawodów nie będą musiały podnosić żadnych kosztów uczestnictwa. Sponsorzy przetransportują ich samoloty na lotnisko startu, zapewnią zakwaterowanie, wyżywienie, paliwo, olej, wymagane pozwolenia, ubezpieczenie i uiszczą opłaty. Następnie po zakończeniu imprezy przetransportują statki powietrzne z powrotem do kraju zbazownia.


VintageAirRally zrodziło się z chęci zebrania w jednym miejscu wiekowych konstrukcji i odbycia nimi niesamowitej podróży oraz zapewnieniu możliwości lotów w nich nawet osobom, które nie są pilotami (załogi będą dwuosobowe). Zwycięska drużyna uzyska puchar „VintageAirRally", a dodatkowo najbardziej reprezentacyjny zespół otrzyma trofeum "Spirit of the Rally", przyznany głosami wszystkich uczestników rajdu.

Więcej informacji na temat VintageAirRelly Ushuaia2USA znajduje się tutaj (LINK

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus