"Piloci" – nowy sezon musicalu

Musical "Piloci" - II sezon (fot. teatrroma.pl)

Już za dwa dni, 22 września (sobota), musical "Piloci" powróci po wakacyjnej przerwie na dużą scenę warszawskiego Teatru Muzycznego Roma.

Premiera musicalu "Piloci" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego odbyła się 7 paździenika 2017 r. Od tego czasu odbyły się 223 spektakle, na które przyszło ponad 200.000 widzów. Spektakle dostaczyły widzom tysiące radosnych oraz wzruszających momentów.

Przypomnijmy, że „Piloci” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów polskich któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w Bitwie o Anglię w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta.

Ci, którym nie udało się jeszcze zobaczyć musicalu przez wakacjami, będą mieli możliwość zrobić to już w sobotę.

W nowym sezonie do załogi “Pilotów” dołączają: Piotr Janusz (Stefan), Nikola Zientarska (zespół taneczny), Przemysław Redkowski (Pułkownik Brown).

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus