Przejdź do treści
Źródło artykułu

PAŻP uruchomił ATIS na lotnisku w Łodzi

2 maja br., Polska Agencja Żeglugi Powietrznej uruchomiła na lotnisku Łódź Lublinek system automatycznej informacji lotniskowej ATIS (Automated Terminal Information Service), który dla wszystkich pilotów oznacza znaczne ułatwienie w kwestii dostępu do bieżących informacji operacyjnych oraz meteorologicznych.

ATIS na łódzkim lotnisku jest dostępny na częstotliwości 135,675 MHz oraz pod numerem telefonu 22 574 7257. Przypomnijmy, iż serwis ten zapewnia informacje na temat kierunku pasa do startu i lądowania, poziomu przejściowego, kierunku i siły wiejącego wiatru, widzialności, zachmurzenia, temperatury, ciśnienia, obowiązujących częstotliwości oraz istotnych zmian operacyjnych.

Michał Krzykacz, Kierownik Terenowego Zespołu Kontroli Lotniska Łódź, tłumaczył, iż "Dystrybucja informacji lotniskowych poprzez system ATIS umożliwi pilotom łatwiejszy i wcześniejszy dostęp do informacji potrzebnych do przygotowania się do lotu. Dzięki temu pilot może poświęcić więcej czasu na inne rzeczy z checklisty. Od strony kontrolera ATIS odciaża jego pracę i pozwala się skupić na istotniejszych kwestiach ruchowych".

Poniżej lista serwisów ATIS na polskich lotniskach zawarta w AIP Polska:


Czytaj również: Jak zidentyfikować kanał 8.33 kHz?
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony