Przejdź do treści
Źródło artykułu

Nowy inwestor w firmie Aero AT

Po przejęciu przez chińskich inwestorów spółki Aero AT trwają prace nad opracowaniem dla niej nowej strategii. We współpracy z nowym partnerem dostrzegalnych jest wiele synergii, które w budowaniu przyszłej koncepcji muszą zostać uwzględnione. Nie ulega wątpliwości, że spółka będzie nadal produkować samoloty i sprzedawać je na rynkach światowych pod własną marką, a we współpracy z chińskimi właścicielami wejdzie również na rynek chiński.

Firma jest w trakcie wdrażania nowych rozwiązań i już rozpoczęła prace nad modernizacją obecnie produkowanych samolotów. Będzie również kierowała prace rozwojowe nad nowymi wersjami modeli według wymagań rynkowych, na potrzeby zarówno rynku europejskiego, amerykańskiego jak i azjatyckiego. Dojrzałe i sprawdzone produkty jak AT-3 i AT-4 będą produkowane również w Chinach dla powstającego tam segmentu General Aviation. Do czasu uruchomienia produkcji AT-3 w Chinach z pełnymi kompetencjami wyprodukowania samolotu, Mielec będzie dostarczał podzespoły i elementy niezbędne do ich montażu w LanTian Aerospace Park.

W chwili obecnej w 100% udziałowcem spółki Aero AT jest inwestor chiński. Jej założyciel, Pan Antoniewski od kilku lat nie jest z nią powiązany operacyjnie i nie ma żadnego wpływu na jej projekty i działalność. Na dzień dzisiejszy finansowo i organizacyjnie firma Aero AT jest przygotowana do produkcji od 15 do 20 samolotów rocznie. Jej nowe władze są na etapie wdrażania zmian zarządczych mających znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne, co jest związane z negocjowanymi kontraktami handlowymi.

Aero AT posiada własne biuro projektowe, którego zespół zajmuje się unowocześnianiem obecnie produkowanych modeli samolotów jak i projektowaniem nowych. Na obecnym etapie konstruktorzy pracują nad zmianami technicznymi w samolocie AT-3 i zupełnie nowym modelem samolotu, który jest w fazie wstępnego projektowania.

Wizja na przyszłość nowego zarządu, to zostać wiodącym europejskim producentem samolotów szkoleniowych.

Czytaj również: AERO AT z Mielca zostanie przejęta przez chiński JiangSu LanTian Aerospace Industrial Park

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony