Nowe lądowisko na lotniczej mapie Polski: Świdnica - Krzczonów

Lądowisko Świdnica - Kszczonów EPSS

Do bazy obiektów lotniczych naszego kraju dołączyło nowe lądowisko Świdnica Krzczonów EPSS. Zlokalizowane jest w woj. Dolnośląskim, niecałe trzy kilometry na wschód od Świdnicy, ok. 40 km od Wrocławia. 

Współrzędne lądowiska: Szerokość geograficzna 50,49,02 N. Długość geograficzna 016.34.56 E. Punkt odniesienia środek drogi startowej. Świdnica. Lądowisko położone na terenie równinnym. Po stronie północnowschodniej w odległości 700 m las o wysokość 30 m.

Po południowej stronie w odległości 100 m droga łącząca miejscowości Krzczonów - Książnica. Strefy podejścia wolne od przeszkód. Po północnej stronie w odległości 200 m linia energetyczna o wysokości 5 m. Na przewodach kule w kolorze pomarańczowym. Radia na chwila obecna brak, ale jest w planach zarządzającego. Wzniesienia punktu odniesienia 254 m 833 ft AMSL. Użytek o maksymalnej masie MTO 5700 KG.


Długość pasa startowego 461 m, szerokość 30m. Kierunek startów 29-11. Na podejściu 29 przebiega linia napięcia oznaczona kulami. Po południowej stronie pas kołowania.


Oznaczenie drogi startowej ograniczniki krawędziowe pomalowane na biało. Pas równy bez dziur. Płaszczyzna postojowa kostka betonowa. Możliwość hangarowania i tankowania. Na hangarze maszt wskaźnika wiatru w kolorach ostrzegawczych po zmroku oświetlony lampą ostrzegawczą koloru czerwonego.


Lądowisko całoroczne od świtu do zmroku. Dostępne po uzgodnieniu z zarządzającym: Kamil Skrzypek tel. 601 740 200.


Baza danych lądowisk i lotnisk w Polsce: https://lotniska.dlapilota.pl/krzczonow

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus