Na lotnisku w Łodzi została uruchomiona służba Delivery

Port Lotniczy Łódź (fot. Port Lotniczy Łódź)

W ramach poprawek do AIP AIRAC AMDT 219, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poinformowała o wprowadzeniu na lotnisku Łódź Lublinek (EPLL) służby DELIVERY, dedykowanej dla lotów szkolnych i technicznych. Służba Delivery jest dostępna już od 10 października 2019 r. i na częstotliwości 120.005 MHz powinny się do niej zgłaszać wszystkie statki powietrzne, które będą występowały po zgodę na uruchomienie silnika i zezwolenie kontroli ruchu lotniczego.

Informację o godzinach pracy służby można odsłuchać w komunikatach ATIS na częstotliwości 135,680 MHz i jeśli nie tam podawana to stanowisko Delivery jest nieaktywne. Nowa służba została wprowadzona ze względu na bardzo dużą aktywność statków powietrznych wykonujących szkolne operacje lotnicze na EPLL i w celu odciążenia częstotliwości wieżowej.

ATIS na łódzkim lotnisku jest dostępny 24/7 na częstotliwości 135,680 MHz oraz pod numerem telefonu 22 574 7257. Serwis ten zapewnia informacje na temat kierunku pasa do startu i lądowania, poziomu przejściowego, kierunku i siły wiejącego wiatru, widzialności, zachmurzenia, temperatury, ciśnienia, obowiązujących częstotliwości oraz istotnych zmian operacyjnych.

Informacje mają charakter TYLKO ORIENTACYJNY dlapilota.pl nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w niniejszej interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach!


Czytaj również:
Poprawki do AIP: AIP AIRAC AMDT 219, MIL AIP AIRAC AMDT 111, VFR AIP AIRAC AMDT 121

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus