Modlin otwarty, ale zamknięty

Pas startowy lotniska w Modlinie

3 lipca, większość mediów w Polsce poinformowała, iż Port Lotniczy Warszawa/Modlin jest już czynny i ponownie gotowy na obsługę ruchu komunikacyjnego. Na ten dzień czekało wiele osób z terenu m.in. północnego Mazowsza, dla których to była wygodna alternatywa dla Okęcia. Aktualnie powrót na lotnisko rozważają i negocjują tani przewoźnicy, którzy do tej pory z niego operowali, czyli linie Wizzair i Ryanair.

Jednak pomimo zapowiedzi o ponownym otwarciu EPMO, dla tego lotniska można znaleźć NOTAM, który informuje o braku dostępności służb ATS:

A4217/13 NOTAMR A4126/13
Q) EPWW/QACLC/IV/NBO/AE/000/020/5228N02037E010
A) EPMO
B) 1307021915
C) 1307072359 EST
E) ATS (TWR) AND CTR MODLIN NOT AVBL.

Wydaje się zatem, iż w związku z powyższym data pojawienia się na lotnisku ruchu komunikacyjnego będzie inna od zapowiadanej. Na obecną chwilę tym terminem jest 8 lipca, jednak zgodnie z NOTAM-em A4217/13, okres braku służb ATS może zostać przedłużony.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Służby ATS (TWR) nie są pępkiem swiata. W Modlinie jest też AFIS

To sprawdź wszystkie NOTAMy. Władze lotniska od dawna przyjmowały politykę nie mówienia całej prawdy. Wczoraj nikt nie wspomniał, że lotnisko będzie zamknięte dopóki nie wróci jakiś przewoźnik. Bo po co? O zamknięciu pasa trąbiło się od dawna przed zamknięciem, a władze udawały zaskoczone. Ktoś powinien im podziękować i jakiś wilczy bilet zafundować , bo nie są na prywatnym folwarku.

Czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość. Cytowany NOTAM mówi o braku służ a nie o zamknięciu lotniska.