Modelarska niedziela z PZL P11C

Modelarska niedziela z PZL P11C, fot. waw4free

Organizatorzy zapraszają całe rodziny na imprezę modelarsko-historyczną związaną z kultowym, polskim myśliwcem z okresu II Wojny Światowej czyli PZL P11.

PZL P.11 to polski samolot myśliwski konstrukcji inżyniera Zygmunta Puławskiego z okresu przed II wojną światową. Produkowany w Polsce w zakładach PZL w latach 1934-1936, a także na licencji w zakładach IAR w Rumunii. Stanowił jednomiejscowy górnopłat konstrukcji metalowej, z odkrytą kabiną i stałym podwoziem, napędzany silnikiem gwiazdowym. W chwili wejścia do służby w 1935 roku należał do światowej czołówki pod względem nowoczesności, lecz w 1939 roku ustępował już znacznie osiągami nowym samolotom niemieckim. Mimo to, w najliczniejszej wersji P.11c był podstawowym polskim myśliwcem podczas wojny obronnej w 1939 roku. Zwany potocznie „jedenastką”, uznawany jest za symbol polskiego lotnictwa wojskowego okresu kampanii wrześniowej.

W Ratuszu dzielnicy Ursynów w sali 136 będzie można:
– zbudować – przy wsparciu instruktorów – plastikowy model samolotu, czołgu lub okrętu z okresu drugiej wojny światowej, przygotowano 120 modeli o różnym stopniu skomplikowania,
– wziąć udział w konkursie szybkiej budowy modelu PZL P11C w skali 1:72 – wymagane doświadczenie modelarskie i własne narzędzia modelarskie – nagroda główna dwa modele samolotu P11C w skali 1:32,
– obejrzeć prezentację historyczną o samolocie PZL P11C,
– obejrzeć prezentację o tym jak powstawał najnowszy model PZL P11C w skali 1:32
– obejrzeć pokaz budowy modelu P11C w skali 1:32,
– wziąć udział – przy wsparciu instruktorów – w warsztatach malowania figurek historycznych i fantasy, przygotowano 110 figurek.

Czytaj całość artykułu na stronie www.waw4free.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus