Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie zwalnia tempa w obliczu koronawirusa

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, fot. Sebastian Elijasz

Wszystkie służby ratownicze, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, niezależnie od sytuacji związanej z koronawirusem, niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Poniedziałkowe statystyki pokazują, że w ubiegłym tygodniu dwadzieścia jeden śmigłowców LPR odbyło 147 wylotów do wypadków i zachorowań.

Gdy liczy się czas, a odległości są naprawdę duże, do zadań włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti. W ubiegłum tygodniu załoga tego samolotu transportowała pacjenta, który uległ poważnemu wypadkowi.

Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych.

Piloci LPR latają by ratować, dlatego zapewnienie ciągłości operacyjnej (zdolności do wykonywania lotów) jest ich priorytetem. Loty szkoleniowe oraz szkolenia niezbędne dla zachowania uprawnień załóg odbywają się bez zakłóceń przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.

W obliczu wzrastającej liczby osób zakażonych koronawirusem naszym obowiązkiem jest szczególna ochrona osób, których wiedza i umiejętności ratują życie!

Dlatego ratownicy LPR dołączają się do apelu, aby wzywając pomoc jeszcze przed osobistym kontaktem z personelem medycznym koniecznie poinformować: o wszystkich występujących objawach, jeżeli zdiagnozowano u Ciebie COVID-19 lub objęto Cię kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym, jeżeli miałeś (potencjalny) kontakt z osobą zakażoną, jeżeli miałeś (potencjalny) kontakt z osobą objętą kwarantanną/nadzorem epidemiologicznym, jeżeli niedawno wróciłeś z miejsc gdzie występuje koronawirus lub miałeś kontakt z osobami, które z tych terenów wróciły.
To, co przekazałeś dyspozytorowi medycznemu powtórz personelowi karetki/szpitala.

Nie martw się – otrzymasz niezbędną pomoc! Udostępnione przez Ciebie informacje pozwolą na wdrożenie dodatkowych procedur zmniejszających ryzyko dalszego przenoszenia choroby i zakażenia personelu.

Pamiętajmy, aby dbać o tych, którzy niosą nam pomoc – bez medyków nie damy rady !


Na zdjęciu 2/3 załogi dyżurnej #Ratownik1 (fot. LPR)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus