Konsultacje projektu nowej Ustawy Prawo Lotnicze - dlaczego cennik w ustawie?

Prawo lotnicze (fot. freeimages.com)

Na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny został zamieszczony projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo lotnicze oraz niektórych innych ustaw (UD104).

Jest to bardzo ważny dokument regulujący zasady funkcjonowania branży lotniczej w najbliższych latach i sugerujemy szczegółowe się z nim zapoznaniu i przesyłanie stronie rządowej wszelkich uwag i komentarzy dotyczących zakładanych zmian.

Wstępnie przeglądając zawarte tam zapisy odnotowaliśmy np. znaczący wzrost stawki za certyfikację organizacji obsługi technicznej, zarządzania ciągłą zdatnością do lotu i kompleksowej zdatności do lotu, która w nowej odsłonie wynosi kilkukrotność poprzedniej.

Dziwi nas też, że cenniki, które wcześniej znajdowały się w rozporządzeniu teraz będą regulowane ustawą, która jak wiadomo zmienia się o wiele rzadziej niż rozporządzenie.

W przypadku wychwycenia w tekście zmian, których wprowadzenie może potencjalnie skomplikować funkcjonowanie sektora lotniczego w naszym kraju, prosimy o przesyłanie ich na nasz adres: wspolpraca@dlapilota.pl lub wpisywanie jako komentarze pod tekstem.

Będziemy starali się na bieżąco je dopisywać do artykułu.

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo lotnicze (UD104) dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus