Konferencja prasowa Air Show 2009

Air Show 2009, Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Radom 29-30.08.2009

W dniu wczorajszym w siedzibie Dowództwa Sił Powietrznych w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2009 w Radomiu. W trakcie zaaranżowanego przez Siły Powietrzne, Miasto Radom i Aeroklub Polski spotkania, przedstawiono szczegóły dotyczące organizacji największych pokazów lotniczych w Polsce i naszej części Europy.

Na tegorocznej imprezie zaprezentuje się aż 16 krajów. Łącznie w pokazach dynamicznych weźmie udział 50 statków powietrznych. Będą obecne także polskie zespoły akrobacyjne tj „Biało-Czerwone Iskry”, zespół „ Orlik” oraz pokaz grupowy walki powietrznej samolotów MiG-29 i F-16.

Tradycyjnie, jak co roku, w pokazach wezmą także udział piloci Aeroklubu Polskiego, którzy zaprezentują indywidualne pokazy samolotowe i szybowcowe. Wystąpi grupa akrobacyjna „Żelazny”, będą balony na ogrzane powietrze, skoki spadochronowe i „świeżo upieczeni” mistrzowie świata w mikrolotach.

W pokazach naziemnych pojawią się "nieobecne" dotychczas statki powietrzne, które można będzie obejrzeć z bliska, a nawet od wewnątrz.

W organizację Air Show, włączyło się naturalnie miasto Radom, które oprócz zapewnienia bezpieczeństwa w czasie imprezy zapewniło zaplecze infrastrukturalne w postaci organizacji ruchu drogowego, komunikacji miejskiej i parkingów. Po raz pierwszy w historii pokazów pojedzie pociąg z Warszawy do Radomia, aby przewieźć chętnych na Air Show. Na podstawie porozumienia organizatorów z Koleją Mazowiecką cena biletu za przejazd będzie obniżona.

Przedstawiciele miasta zapewniają, że nie zabraknie atrakcji w samym mieście w trakcie jak i po pokazach. Liczne koncerty, imprezy kulturalne, czy wystawy zapewnią rozrywkę nawet najbardziej wybrednym.

Zapowiada się naprawdę wielkie show, którego nie można, a wręcz nie wypada przegapić....

Paweł Kralewski

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus