Kompozytowe śmigła MT-Propeller

MT-Propeller

Firma MT- Propeller, to uznany producent śmigieł kompozytowych dla samolotów jedno i dwusilnikowych. Założona przez niemieckiego inżyniera - konstruktora w 1981 roku firma odgrywa obecnie kluczową rolę w tej części sektora lotniczego. Od początku istnienia, siedziba firmy mieści się niewielkim Bawarskim miasteczku Straubing. Nowoczesne rozwiązania poparte wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że MT-Propeller, to obecnie jeden z liderów w produkcji śmigieł z naturalnych kompozytów.

Niewątpliwe zalety jakich nie posiadają standardowe śmigła to: mniejsza waga, mniejszy opór, zmniejszone wibracje i wydłużona żywotność. Na śmigła udzielana jest gwarancja na okres dwóch lat lub 600 godzin - zależnie od tego co nastąpi wcześniej. Śmigła można doposażyć także w chemiczne bądź elektryczne odmrażanie.

Zastosowanie kompozytowych śmigieł, gwarantuje lepsze osiągi samolotu, większe bezpieczeństwo oraz nowoczesny wygląd. Firma zajmuje się również produkcją śmigieł do poduszkowców oraz tuneli wiatrowych. Wieloletnie doświadczenie i wysoka jakość produktów zyskały uznanie i przekonały wielu użytkowników i producentów do zastosowania ich w swoich samolotach.

MT Propellers zanalazły zastosowanie w wybranych modelach samolotów Cessna, Piper, Beechcraft, Pilatus, Sino Swearingen, czy Husky. Szeroki asortyment, dobrze rozwinięta sieć dystrybucji i serwisu sprawia , że firma zyskuje coraz nowe rzesze użytkowników.

W ostatnim czasie Flight Resorce, LLC największy dystrybutor firmy MT- Propeller ogłosił, że uzyskał pozwolenie uzupełniające do certyfikatu na typ (STC) na instalację kompozytowych śmigieł MT, także w większości popularnych typów samolotów Cessna. Na liście dopuszczonych modeli, znalazła się większość samolotów Cessny serii 180 i 200. Ceny zestawów STC zaczynają się od 10450$ za model dwułopatowy i 12250$ za trzyłopatowy.

Strona producenta: http://www.mt-propeller.com/

Paweł Kralewski

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Jednym z podstawowych materiałów używanych do produkcji śmigła kompozytowego jest drewno.
Wieloletnim producentem elementów drewnianych
służących do budowy śmigieł MT-PROPELLER
jest polska firma "DELTA".