Kino samolotowe, po raz pierwszy w Polsce

Kino Samolotowe, fot. Kino Samolotowe Apron Alfa

25 lipca na lotnisku w Pile (EPPI, Apron Alfa) odbędzie się pierwszy seans filmu w Kinie Samolotowym. Kino jest całkowicie bezpłatne dla załóg statków powietrznych, które zechcą odwiedzić Piłę. Organizatorzy zapraszają na miły wieczór w lotniczym gronie. Można zostać na noc, albo odlecieć korzystając z oświetlonego pasa. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca.

Rejestracja (pomoże w bezpiecznym przeprowadzeniu wszystkich operacji lotniczych i przygotowaniu dostatecznej ilości miejsca dla wszystkich jednostek) TUTAJ

Jeśli wiesz czym jest kino samochodowe, możesz wyobrazić sobie samolotowe. Zasada jest dokładnie ta sama. Przylatujesz z paczką znajomych, parkujesz samolot na stojance, a na dużym ekranie jest wyświetlany film. Dźwięk odbierasz w radiu w telefonie komórkowym, albo za niewielką opłatą nabędziesz radio FM na miejscu. Gdy poczujecie głód, możecie skorzystać z oferty foodtracków. Jeśli zechcecie wracać nocą po filmie, wystartujecie z naszego długiego, oświetlonego pasa. Jeśli postanowicie przedłużyć pobyt w Pile, do czego zachęcamy, możecie skorzystać z opcji niedrogiego noclegu na lotnisku lub z bogatej oferty noclegowej miasta. O nic nie musicie się martwić. O bezpieczeństwo pozostawionego na lotnisku statku powietrznego zadba darmowa ochrona.


Kino Samolotowe w Pile to ważne wydarzenie dla środowiska lotniczego z wielu względów. Pandemia spowodowała odwołanie, bądź przesunięcie wielu pokazów lotniczych. Seans będzie okazją do spotkania. To także pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce i świetny powód dla wielu pilotów budujących nalot, żeby raz złożyć nieco inny plan lotu i przerwać rutynę. Weterani GA na pewno będą mogli spotkać się z dawno nie widzianymi znajomymi i po filmie wspólnie usiąść przy grillu lub wybrać się z nimi do miasta. Warto skorzystać z noclegu na miejscu i poznać je lepiej. Warto dodać, ze jedną z atrakcji w kinie, będzie Su-22M4 „Tygrysek" – „maskotka" Pilskiego Muzeum Wojskowego, jednocześnie świadek bogatej, lotniczej historii Piły. Będą też foodtrucki, gdzie goście pilskiego lotniska będą mogli posilić się po lotach z najdalszych zakątków Polski.


Organizatorami pokazu są: Aeroklub Ziemi Pilskiej, Urząd Miasta Piła, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Regionalne Centrum Kultury oraz Związek Polskich Spadochroniarzy oddział VIII Poznań.

Harmonogram Kina Samolotowego Apron Alfa EPPI (25 lipca 2020):
do 18:00 - planowany przylot samolotów
od 18:00 do 21:30 kotwiczenie samolotów (tych które zostają na lotnisku na noc)
21:30 planowany początek seansu
23:00 początek wylotu samolotów i zakwaterowanie osób pozostających na noc

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/kinosamolotowe

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/709698003183986/

Źródło: Kino Samolotowe APRON ALFA
comments powered by Disqus