II Fiesta Balonowa Iława 2019

Fiesta Balonowa w Iławawie (fot. Kaletka - Ośrodek wypoczynkowy‎/FB)

Od 6 do 8 września 2019 r., podczas drugiej edycji Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława, w Iławie i okolicy latać  latać będzie 10 kolorowych balonów. To świetna okazja, by spędzić ten ostatni wakacyjny weekend nad jeziorem, w malowniczych okolicznościach przyrody, podziwiając jednocześnie loty balonowe.

Ta 3-dniowa impreza ma na celu przybliżenie mieszkańcom Iławy piękno i ideę sportu balonowego, poprzez liczne atrakcje i dobrą zabawę w rodzinnej atmosferze. Najbardziej spektakularnym punktem Fiesty będą oczywiście jednoczesne starty balonów, które zjadą się do Iławy z całej Polski.

W piątek, 6 września, o godz. 15:45 odędzie się oficjalne otwarcie imprezy w ośrodku wypoczynkowym w Kaletce i odprawa do pierwszego lotu. Tego dnia późnym popołudniem balony można będzie zobaczyć nad Iławą.

Kolejne dwa starty odbędą się w sobotę, 7 września, lot poranny (6:45), lot popołudniowy (17:45). Balonych będzie można zobaczyć w okolicach Iławy.

W niedzielę, 8 września, w ostatnim dniu imprezy, organizatorzy zaplanowali lot poranny (6:45). Galony również pojawią się w okolicach Iławy.

Ostateczna liczba lotów podczas Fiesty zależeć będzie oczywiście od panujących w pierwszy weekend września warunków atmosferycznych.

Organizatorzy rozpoczęli już prezentację uczestników Fiesty. Wiemy już, że przybędzie Włodzimierz Klósek, który m.in brał udział jako pilot w rekordzie świata "Polska stratosfera". Kolejnym pilotem na zawodach w Iławie będzie Leszek Mańkowski, instruktor paralotniowy, lotniowy, spadochronowy, licencjonowany pilot szybowcowy, trzykrotny mistrz i wicemistrz Polski w spadochroniarstwie. Następna załoga to Tomek Kuchciński & Ewa Gać Plonkowska. O Puchar Wójta Gminy Iława powalczy też Karolina Wilk.

Fiesta Balonowa to jednak nie tylko loty balonów, ale też piknik rodzinny, gdzie zaplanowano nocną ekspozycję balonów: balon na uwięzi i pokaz ognia z palników w Nowej Wsi.

Organizatorami imprezy są: Kaletka – Ośrodek wypoczynkowy i Gmina Iława.

Serdecznie zapraszamy w dniach 6-8 września2019 r. na II Fiestę Balonową w Iławawie!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus