FAA oczyściła Harrisona Forda z odpowiedzialności za incydent na lotnisku

Samolot Aviat Husky, fot. TMZ

Aktor Harrison Ford został oczyszczony z zarzutów po dochodzeniu w sprawie incydentu, który miał miejsce w kwietniu na lotnisku miejskim Hawthorne w Los Angeles. Po zbadaniu sprawy, Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) zamknęła dochodzenie i zobowiązała 78-letniego Forda do odbycia „szkolenia w związku z przypadkiem wtargnięcia na pas startowy” - powiedział rzecznik Agencji.

24 kwietnia 2020 r. gwiazda serii „Indiana Jones” po lądowaniu jednosilnikowym Aviat Husky otrzymała instrukcje od wieży, aby czekać przed przekroczeniem pasa startowego, ponieważ inny samolot wykonywał operacje typu touch-and-go. Zamiast tego aktor przejechał przez pas startowy przed nadlatującym samolotem. W tym czasie oba statki powietrzne dzieliło od siebie ok. 1100 m.

Zgodnie z zabezpieczoną korespondencją audio, Ford powiedział, że strasznie mu przykro z powodu nieporozumienia. Wcześniej miał kilka innych incydentów w swojej karierze pilota. 13 lutego 2017 r. na lotnisku John Wayne Airport w Orange County omyłkowo przeleciał bardzo nisko nad odrzutowcem pasażerskim ze 110 osobami na pokładzie.

W marcu 2015 r. Ford został ranny, gdy jego samolot z czasów II wojny światowej rozbił się na polu golfowym obok lotniska Santa Monica. Z kolei w 1999 r. aktor rozbił helikopter podczas szkolenia w hrabstwie Ventura.


Czytaj również:
Harrison Ford nie wykonał instrukcji ATC – FAA wyjaśnia incydent

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus