Columbus Festiwal Wiatru w Ustce dopiero za rok

Flying Dragons Team w locie nad Ustką (fot. Paweł Kozarzewski "Lojak" Team)

Od wielu miesięcy Wydział Promocji Urzędu Miasta Ustka ciężko pracował nad wydarzeniami, m.in. nad kolejną edycją Columbus Festiwal Wiatru. Wydarzenie to planowane było na 11 lipca 2020 r.

Podniebna impreza nad wodą, odbywająca się zwykle w lipcu, z roku na rok nabiera rozmachu. Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe oraz przelot powietrznej armady. Wielkie emocje budzą inscenizacje walk powietrznych oraz „desant” skoczków spadochronowych. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Można zobaczyć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy pirotechniczne oraz koncerty muzyczne. Osobliwą atrakcją jest koncert orkiestry symfonicznej przy akompaniamencie palników balonów na ogrzane powietrze.

Niestety Covid-19 wymusił na organizatorach podjęcie decyzji o przełożeniu imprez na przyszły rok. Nowy planowany termin Columbus Festiwal Wiatru w Ustce to 24 lipca 2021 r.

Decyzja rządu wprowadzona 10 marca o zakazie organizacji imprez masowych w Polsce jest jak najbardziej zrozumiała. Do ostatniego momentu odwlekaliśmy podjęcie decyzji związanych z przebiegiem sezonu letniego 2020 w Ustce a co się z tym wiąże z organizacją imprez, które w przypadku naszego miasta są w większości masowe – mówią organizatorzy Festiwalu.

Jednocześnie organizatorzy zapewniają, że w przyszłym roku atrakcji nie zabraknie. W trakcie edycji 2021 swoje umiejętności zaprezentują m.in.:
• akrobacyjna grupa motoparalotniowa Flying Dragons Team,
• Artur Kielak – polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
• lotnicza angielska grupa akrobacyjna Airborne Pyrotechnics,
• najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic,
• piloci samolotów ultralekkich Virus,
• piloci motolotni i wiatrakowców,
• śmigłowce Grafprom Aviation – ZONDA AERO Flight School

Odbędzie się także pokaz balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca oraz pokaz motoparalotniowej kadry narodowej.

Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej "na palniki" z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze. Publiczność rozgrzeje zespół Etna Kontrabande, a muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Łąki Łan. (Warto podkreślić, że zespół Łąki Łan został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Alternatywny”).

Zapraszamy fanów lotnictwa na Columbus Festiwal Wiatru do Ustki za rok.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus