Akcje załóg LPR na przełomie roku

Śmigłowiec EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. lpr.com.pl)

W tygodniu na przełomie 2020 i 2021 roku załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego niosły pomoc poszkodowanym m.in. w wypadkach drogowych. Przetransportowano również śmigłowcem do szpitala mężczyznę, po którym przejechał ciągnik rolniczy. Był też lot do tragicznego przypadku dot. kopnięcia w głowę amazonki przez spłoszonego konia.

W ubiegłym tygodniu 21 śmigłowców LPR wykonało 87 lotów do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych, z czego najwięcej należało w minionym tygodniu do załogi "Ratownika13" z Wrocławia – 9 lotów. Drugi wynik pod względem ilości udzielonych pomocy należał do załóg: "Ratownika4" z Katowic i "Ratownika7" z Lublina – po 6 lotów. Trzeci wynik pod względem liczby udzielonych pomocy uzyskały załogi "Ratownika1" z Białegostoku, "Ratownika2" z Bydgoszczy oraz "Ratownika6" z Krakowa. Wszystkie trzy załogi wykonały po 6 lotów.

Do zadań jak zawsze włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti. W ubiegłym tygodniu załogi tych samoloty wykonały dziewięć wylotów (transport międzyszpitalny). Ostatnim lotem Piaggio P180 Avanti w 2020 roku był transport pacjenta na przeszczep nerki z Zielonej Góry do Gdańska. Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 96 lotów. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych. W porównaniu z poprzedzającym tygodniem liczba interwencji zmalała o 18.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zrealizowały łącznie 11 299 misji, to o 992 mniej w porównaniu do 2019 roku. 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus