3 medale dla Polaków na Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w Egipcie

Dziś (4 listopada) zakończyły się Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata, które rozgrywane były od 26 października w Al-Fayoum nad jeziorem Karun w Egipcie. Organizatorem imprezy był Aeroklub Egiptu pod patronatem FAI.

W rywalizacji wzięli udział najbardziej znani i wykwalifikowani piloci motoparalotniowi z 17 krajów, między innymi z Francji, Hiszpanii, Tajlandii, Indii czy Libii. Polskę reprezentowali: Wojciech Panas, Adam Pupek, Bartosz Nowicki, Szymon Winkler, Jacek Semkło oraz Wojtek Bógdał.

Polscy piloci zdobyli trzy medale. Brąz w klasyfikacji narodowej. Srebro indywidualnie w klasie PL1 wywalczył Szymon Winkler. Złoty medal zdobył indywidualnie w klasie PL1 Wojtek Bógdał.

Wojtek Bógdał zdobył złoto na nowym skrzydle sportowo-wyczynowym Warp, opracowanym przez firmę Dudek Paragliders. Szymon Winkler wylatał na mistrzostwach srebro na dobrze znanym skrzydle tego samego producenta – Snake XX.

Trzecie miejsce w klasie PL1 zdobył Boris Tysebaert (Francja).

W klasie PF1 na podium stanęli: 1 miejsce – Alexandre Mateos (Fracja), 2 miejsce – Nicolas Aubert (Francja), 3 miejsce – Lubos Halama (Czechy). W tej klasie bardzo wysoki wynik odnotował Bartosz Nowicki, który zajął czwarte miejsce.

Wielkie gratulacje dla polskich pilotów !