14. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2019

14. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2019 (fot. Aeroklub Lubelski)

Już za pięć dni po raz kolejny balony zawitają do Nałęczowa. W dniach 14-18.08.2019 r. w Nałęczowie odbędą się 14. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2019, organizowane przez Aeroklub Lubelski.

Zawody odbywają się w ramach jubileuszu 100 – lecia Aeroklubu Polskiego pod Patronatem Honorowym  Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz „450 lat Unii Lubelskiej”.

Co roku nałęczowskie zawody balonowe przeciągają do uzdrowiska zawodników nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Do udziału w zawodach zgłosiło sie szesnaście załóg balonowych z czterech krajów: Polski, Litwy, Słowacji oraz Węgier.

Zawody rozpoczną się 14 sierpnia o godz. 21:00 przejazdem zawodników kolumną przez Nałęczów, po czym przez sanatorium Książę Józef odbędzie się ceremonia otwarcia zawodów.

Pierwszy lot zawodniczy odbędzie się 15 sierpnia o godz. 6:00 – start przed Termami Pałacowymi. Drugi lot tego dnia zaplanowano na godz. 18:00. Tego dnia, na placu przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie odbędą Dożynki Gminne, w programie którego są m.in.: korowód dożynkowy, konkursy, koncerty, kabaret „Kałamasz” (aktorzy serialu Ranczo), zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Mayday”.

Kolejny lot zawodniczy już następnego dnia (16 sierpnia) o godz. 6:00. Piątek również został wypełniony atrakcjami. O godz. 15:30 odbędzie się spotkanie z Mateuszem Rękasem i Jackiem Bogdańskim, zwycięzcami zawodów o Puchar Gordona Bennetta w 2018 roku, uznawanymi za Mistrzostwa Świata Balonów Gazowych – Restauracja FILIKS ul. Armatnia Góra 10. Od godz. 17:00 zaplanowano w nowej części parku skoki spadochronowe sekcji Aeroklubu Lubelskiego. Następnie rozpoczną się drugie tego dnia loty zawodnicze balonów. Przed Termami Pałacowymi będzie można obejrzeć wystawę modeli i szybowca Aeroklubu Lubelskiego. O godz. 19:00 na scenie przed Termami Pałacowymi odbędzie się koncert „Teksasy i Wojciech Cugowski”.

Zawodnikom z pewnością będą kibicowały tłumy mieszkańców Nałęczowa i kuracjuszy, dla których organizatorzy przygotowali także nocne pokazy balonów. Pierwszy z nich już 16 sierpnia przed Termami Pałacowymi rozpocznie sie o godz. 20:30. Do godz. 23:00 trwać będzie też wieczór taneczny w Atrium.

A kolejnego dnia (17 sierpnia) już o godz. 6:00 kolejne loty zawodnicze. Piloci balonów wystartują jak zawsze przed Termami Pałacowymi. Na godz. 10:00, scena przed Termami Pałacowymi, zaplanowano „Odlotowy Rajd Nordic Walking”. W sobotę od godz. 17:00 sekcja Aeroklubu Lubelskiego ponownie zaprezentuje się podczas skoków spadochronowych (nowa część parku). Dostępna będzie również przed Termami Pałacowymi wystawa modeli i szybowca Aeroklubu Lubelskiego. Po południu odbędą się ostatnie loty zawodnicze. O godz. 19:00 na scenie przed Termami Pałacowymi organizatorzy zaplanowali Koncert „Olga Bończyk”. Drugi nocny pokaz balonów został zaplanowany o godz. 20:30. Podczas pokazu odbędzie się ceremonia zakończenia zawodów.

Zapraszamy do Nałęczowa w dniach 14-18.08.2019 r. do kibicowania pilotom balonów i do wspólnej zabawy.

Należy przypomnieć, że w 2020 roku Nałęczów po raz drugi w swojej historii będzie gospodarzem Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet. Prawa do organizacji 4. Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet, które odbędą się w dniach 11-15.08.2020 r., otrzymał Aeroklub Lubelski w Radawcu.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus