Wirtualna wizyta na lotnisku

Kalendarz 2012 (BLMW)

Czy można zwiedzić kabinę śmigłowca, hangar lub wieżę kontroli lotów bez wizyty na lotnisku? Dzięki współpracy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej i redakcji portalu lotniczego aviateam.pl teraz to możliwe i to bez wychodzenia z domu.

Dzięki stałej współpracy z redakcją portalu aviateam.pl powstało już wiele ciekawych fotografii na temat lotnictwa morskiego. Są one na bieżąco publikowane w serwisach internetowych oraz w prasie. Można je było również obejrzeć podczas wystawy fotograficznej z okazji 90. rocznicy utworzenia lotnictwa Marynarki Wojennej (zobacz: Wystawa fotograficzna „90 lat lotnictwa Marynarki Wojennej"). Dwukrotnie zdjęcia wykonane przez fotoreporterów portalu znalazły się także na kalendarzu Gdyńskiej Brygady Lotnictwa MW. Dużym zainteresowaniem cieszą się również materiały filmowe na temat lotnictwa morskiego przygotowane przez redakcję aviateam.pl. Łącznie 12 opublikowanych w serwisie You Tube filmów zanotowało ponad 58 000 odsłon.

Od ubiegłego tygodnia bez wychodzenia z domu i wizyty na lotnisku można zwiedzić salę operacyjną wieży Wojskowego Portu Lotniczego w Gdyni Babich Dołach, hangar znajdujący się na terenie 43. Bazy Lotnictwa Morskiego czy kabiny śmigłowców: ratowniczego W-3RM „Anakonda”, transportowego Mi-17 oraz Mi-2. Wkrótce będzie można zwiedzić kabiny pozostałych samolotów i śmigłowców Brygady Lotnictwa MW. Zapowiadamy również publikację kolejnych filmów, między innymi z lotów śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ na zastosowanie bojowe, ćwiczeń patrolowej Bryzy z jednostkami Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz z tegorocznego pikniku lotniczego w Siemirowicach.

Zobacz także:
kabina śmigłowca ratowniczego W-3RM „Anakonda”
kabina śmigłowca transportowego Mi-17
kabina śmigłowca Mi-2
hangar 43.Bazy Lotnictwa Morskiego
wieża Wojskowego Portu Lotniczego w Gdyni Babich Dołach

 

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus