Pierwsze loty w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej

Pierwsze loty w Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej/ fot. kmdr ppor. Czesław Cichy

Loty profilowe na małej wysokości, lądowanie w terenie przygodnym, ratownictwo lądowe i morskie to tylko niektóre elementy szkolenia jakie realizowały wczoraj załogi śmigłowców pokładowych SH-2G i ratowniczych W-3RM. W pierwszym w tym roku szkoleniu lotniczym w powietrzu uczestniczył personel 43. Bazy Lotnictwa Morskiego i Dowództwa Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach odbyło się wczoraj pierwsze w tym roku w lotnictwie Marynarki Wojennej szkolenie lotnicze w powietrzu. Szkolenie załóg śmigłowców pokładowych zwalczania okrętów podwodnych SH-2G oraz śmigłowców ratowniczych W-3RM „Anakonda” odbyło się według planowej tabeli lotów. Załogi śmigłowców ćwiczyły treningowe zajścia do lądowania wykorzystaniem systemu lądowania według przyrządów ILS oraz systemu radionawigacyjnego TACAN, loty do strefy z wybranymi elementami pilotażu a także loty profilowe na małych wysokościach w tzw. „strefie koszącej” i lądowanie w terenie przygodnym. Załogi „Anakond” szkoliły się również w ratownictwie lądowym w dzień oraz morskim w nocy.

43. Baza Lotnictwa Morskiego powstała w styczniu 2011 roku. Do głównych zadań tej jednostki należy zwalczanie okrętów podwodnych (ZOP) samodzielnie oraz we współpracy z okrętami, rozpoznanie jednostek nawodnych i wskazywanie celów okrętom, zabezpieczenie polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na Bałtyku oraz transport ludzi i sprzętu. 43. Baza Lotnictwa Morskiego utrzymuje także całodobowy dyżur bojowy w systemie ratownictwa morskiego i lotniczego. Pełnią go załogi śmigłowców W-3RM „Anakonda”. Na wyposażeniu bazy znajdują się pięć typów statków powietrznych: śmigłowce pokładowe ZOP SH-2G, śmigłowce W-3 w wersji ratowniczej i transportowej, śmigłowce transportowe Mi-17, śmigłowce Mi-2 oraz samoloty transportowo – desantowe An-28TD.

Zobacz film:

 
kmdr ppor. Czesław Cichy

Więcej zdjęć na stronie BLMW

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus