Młodzi entuzjaści lotnictwa z wizytą w BLMW

Samolot Bryza należący do BLMW, fot. BLMW

Lotnicy morscy spełnili marzenia dwóch chłopców: Roberta i Artura. Artur, podopieczny fundacji „Mam marzenie”, przyjechał do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej z Katowic. Robert jest mieszkańcem Trójmiasta.

Pasją obydwu chłopców jest lotnictwo; Robert szczególnie interesuje się samolotami, zaś Artur poświęca najwięcej uwagi śmigłowcom. Na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach obydwu chłopców powitał dowódca bazy kmdr pil. Waldemar Orliński. Głównym punktem programu był czterdziestominutowy lot samolotem M28B Bryza nad Zatoką Gdańską, Półwyspem Helskim i wybrzeżem. Po lądowaniu chłopcy otrzymali z rąk dowódcy BLMW kmdr. pil. Andrzeja Szczotki pamiątkowe certyfikaty.

Kmdr Szczotka był dowódcą załogi, która zrealizowała lot. Po locie młodzi pasjonaci lotnictwa mogli zapoznać się ze śmigłowcami i samolotami eksploatowanymi przez lotników morskich. Atrakcją okazał się także pokaz baterii przeciwlotniczej i sprzętu lotniskowej straży pożarnej. Chłopcy poznali z bliska pracę służb ruchu lotniczego, goszcząc na wieży portu lotniczego 43. Bazy Lotnictwa Morskiego. Na zakończenie wizyty Klub 43. BLotM zorganizował zwiedzanie Okrętu Muzeum Błyskawica.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus