Buzdygan dla kapitana Sebastiana Bąbla

 kpt. mar. pil. Sebastian Bąbel otrzymuje "Buzdygana" z rąk pani poseł Jadwigi Zakrzewskiej

Dowódca klucza śmigłowców pokładowych SH-2G kpt. mar. pil. Sebastian Bąbel został laureatem tegorocznej edycji Buzdyganów – prestiżowej nagrody miesięcznika „Polska Zbrojna”. Uroczystość wręczenia „Wojskowych Oskarów” odbyła się w ubiegłą sobotę w Warszawie.

Buzdygany przyznawane są żołnierzom i osobom cywilnym, które swoją osobowością, służbą i pracą kształtują nowoczesny wizerunek Sił Zbrojnych. Kapitan mar. pil. Sebastian Bąbel z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach jest między innymi dwukrotnym uczestnikiem operacji antyterrorystycznej NATO na Morzu Śródziemnym. Na swoim koncie ma już ponad pół tysiąca startów i lądowań na pokładach okrętów. Decyzją Kapituły został wyróżniony za wyjątkowe umiejętności pilota lotnictwa morskiego, które wielokrotnie wykorzystał w operacjach bojowych i kryzysowych.

Nagrodę wręczyła poseł Jadwiga Zakrzewska, wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Wypowiadając się w imieniu wszystkich tegorocznych laureatów kpt. Sebastian Bąbel podkreślił, że takie wyróżnienie nie byłoby możliwe bez ludzi, którzy swoją ciężką służbą tworzą jeden zespół. „Stosunkowo łatwo zdobyć Buzdygan, udowadniać każdego dnia, że jest się godnym tej nagrody to znacznie trudniejsze zadanie” – powiedział.

Więcej na temat kpt. Sebastiana Bąbla w komunikacie „Dowódca klucza SH-2G laureatem Buzdygana”

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus