Boeing otwiera pierwszy w kraju Newton Room w Liceum Politechniki Łódzkiej

Otwarcie Newton Room w Liceum Politechniki Łódzkiej (fot. Boeing)

Boeing we współpracy z FIRST Scandinavia prezentują nowatorskie podejście do edukacji w zakresie nauk ścisłych. W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej została otwarta pierwsza w Polsce czasowa Pracownia Newton Room, która umożliwia naukę przez eksperyment.

Dzięki współpracy Boeinga z organizacją non-profit FIRST Scandinavia w Polsce pojawiła się pierwsza Pracownia Newton Room, czyli mobilna przestrzeń edukacyjna wyposażona w sprzęt do praktycznej nauki przedmiotów ścisłych. Na dwa tygodnie Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej oddaje do dyspozycji uczniów pomieszczenie wyposażone w symulatory lotnicze oraz materiały do nauki w oparciu o eksperymenty. Korzystając z wysokiej jakości sprzętu, uczniowie w wieku od 13 do 16 lat będą pogłębiać wiedzę na temat nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki poprzez wspólne odkrycia, rozmowy i zabawę.

„Liceum Politechniki Łódzkiej jest doskonałym partnerem we wprowadzaniu koncepcji Pracowni Newton Room w Polsce. Mamy szczęście, że współpracujemy z instytucją, która podziela nasze wartości i pasję, aby poświęcić się przygotowaniu uczniów do zdobywania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych i nauk przyrodniczych. Pełni zaangażowania nauczyciele i dyrekcja sprawiają, że jest to wspaniała instytucja” – powiedział Stian Elstad, dyrektor zarządzający FIRST Scandinavia.

„W ciągu zaledwie kilku dni wszystkie dostępne miejsca zostały zarezerwowane przez łódzkie szkoły, co dowodzi olbrzymiego zainteresowania tym wyjątkowym przedsięwzięciem. Obecność Boeinga w Polsce stale rośnie i dzięki takim projektom możemy inspirować młode pokolenia Polaków do pogłębiania wiedzy o świecie nauki i technologii. Widząc bardzo duże zainteresowanie projektem w Łodzi, rozważmy możliwość uruchomienia go także w innych polskich miastach.” – powiedział Rafał Stepnowski, wiceprezes Boeing Digital Solutions & Analytics Poland.

Program Pracowni Newton Room został opracowany i jest prowadzony przez organizację FIRST Scandinavia we współpracy z nauczycielami, środowiskiem akademickim i przedsiębiorcami. Pracownia Newton Room to doskonale wyposażona przestrzeń eksperymentalna, która umożliwia praktyczną naukę w obszarze STEM (z ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics). Celem programu jest zachęcenie jak największej liczby dzieci do czerpania przyjemności z uczenia się przedmiotów ścisłych. Program jest zróżnicowany i koncentruje się na działaniach praktycznych. Ponad 40 pracowni Newton Room powstało w Norwegii, Danii i Szkocji, a dzięki współpracy z Boeingiem koncepcja jest wprowadzana także w innych krajach.

Boeing i FIRST Scandinavia współpracują od 2013 r. przy różnych projektach, takich jak Newton Flight Academy w Bodø w Norwegii. W czerwcu 2018 r. FIRST Scandinavia została wybrana oficjalnym partnerem Boeinga w zakresie wspierania edukacji STEM wśród dzieci i młodzieży oraz otrzymała grant w wysokości 5 mln USD. Koncepcja Newton Room jest obecnie prezentowana w dziewięciu krajach europejskich za pośrednictwem rozwiązań mobilnych i pracowni stacjonarnych.

Źródło: Boeing
comments powered by Disqus