Przejdź do treści
Źródło artykułu

Boeing na MSPO w Kielcach. Śmigłowce bojowe i samolot tankowania powietrznego KC-46.

Odwiedzający stoisko będą mogli sprawdzić jak działa stanowisko operatora uzupełniania paliwa w locie KC-46

Firma Boeing weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, który w tym roku odbywać się będzie od 1 do 4 września. Firma przybliży kilka spośród swoich produktów i usług związanych z obronnością, w tym śmigłowce AH-64 Apache i AH-6i, samolot tankowania powietrznego KC-46A Pegasus oraz bezzałogowe systemy latające, m.in. ScanEagle.

„Produkty oraz rozwiązania jakie oferuje firma Boeing mogą pomóc w modernizacji polskiej armii, jak również wzmocnić polski przemysł obronny i jego ugruntowaną pozycję w zakresie rozwiązań technologicznych” - powiedział Joe McAndrew, dyrektor regionalny International Business Development for Europe, Israel & Central Asia. „Cieszymy się, że w trakcie MSPO będziemy mogli spotkać się z naszymi klientami, aby omówić ich potrzeby związane z obronnością oraz to, w jaki sposób możemy sprostać ich wymaganiom.”

Jako partner, klient i dostawca Boeing od wielu lat aktywnie uczestniczy w działalności polskiego środowiska lotniczego, mając z jednej strony swój wkład w jego tradycje innowacyjności i wysokiej jakości, a z drugiej korzystając z nich. „Zależy nam na tym, by odgrywać w Polsce aktywną rolę i rozwijać współpracę, zarówno w lotnictwie komercyjnym, jak i sektorze obronnym” - powiedziała Henryka Bochniarz, prezes Boeing Central & Eastern Europe, która również będzie obecna na MSPO.

W tym roku odwiedzający stoisko Boeinga zlokalizowane w hali F, będą mogli sprawdzić jak funkcjonuje stanowisko operatora uzupełniania paliwa w locie na pokładzie KC-46 (KC-46 Air Refueling Operator Station - AROS). Samolot tankowania powietrznego KC-46A, bazujący na sprawdzonym samolocie komercyjnym Boeing 767, jest szerokokadłubowym samolotem nowej generacji przeznaczonym do wykonywania różnego rodzaju misji. Zastosowano w nim najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające na uzupełnianie paliwa w locie. Operatorzy bomu paliwowego będą kontrolować proces tankowania ze stanowiska znajdującego się tuż za kokpitem, co pozwoli im na nieprzerwane wykonywanie zadań w trakcie operacji prowadzonych zarówno w dzień, jak i w nocy.

AROS posiada dwa niezależne systemy sterowania wyposażone w 24-calowe monitory 3D o wysokiej rozdzielczości. Zdalny System Wizyjny (Remote Vision System) zapewniający trójwymiarowy obraz złożony jest z kamer, procesora wideo oraz wyświetlacza. Zastępuje on okna, przez które operatorzy użytkowanych obecnie powietrznych tankowców nadzorują proces uzupełniania paliwa w locie, dzięki czemu możliwości tankowania w powietrzu KC-46 są znacznie bardziej zaawansowane.

Boeing będzie także prezentować modele najbardziej zaawansowanego śmigłowca bojowego świata - AH-64 Apache oraz lekkiego śmigłowca rozpoznawczo-uderzeniowego AH-6i. Zostanie również zaprezentowany pełnowymiarowy model bezzałogowego aparatu latającego ScanEagle. Miro Technologies, spółka zależna Boeinga, będzie natomiast demonstrować GOLDesp - zaawansowane oprogramowanie wspomagające procesy obsługi, dostaw, napraw i użytkowania służące do zarządzania złożonymi środkami wykorzystywanymi w powietrzu, na lądzie, morzu i w kosmosie na przestrzeni całego cyklu ich życia.

Boeing Defense, Space & Security, jednostka The Boeing Company, jest jedną z największych na świecie firm działających w branży obronności, technologii kosmicznych i bezpieczeństwa, specjalizującą się w innowacyjnych i wydajnych rozwiązaniach dla klientów. Jest również największym i najbardziej wszechstronnym producentem wojskowych statków powietrznych na świecie. Boeing Defense, Space & Security z siedzibą w St. Louis, to firma o wartości 33 mld dolarów, zatrudniająca 56 tys. pracowników na całym świecie. Śledź nas na Twitterze: @BoeingDefense.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony