F3P WARSAW CHALLENGE – 13. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Halowy model akrobacyjny (fot. artbem.pl)

FAI opublikowała kalendarz imprez na rok 2017. Wśród czterech event’ów (drugiej kategorii) w konkurencji F3P jest F3P WARSAW CHALLENGE. Są to Zawody Pucharu Świata FAI oraz Otwarte Mistrzostwa Polski, na które zapraszamy!

13. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 18-19.03.2017 r. w Hali BGŻ BNP Paribas Arena, w Pruszkowie (około 15 km od Warszawy). Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów kolarskich w Europie.

Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury – bezpośredni organizator Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych – 2015 zdecydował, wspólnie z Aeroklubem Polskim, że imprezę F3P WARSAW CHALLENGE należy zorganizować w tej wyjątkowej hali i w międzynarodowej obsadzie.

Zgłoszenia do udziału w zawodach można dokonać elektronicznie na stronie: www.bemowskie.pl

Oprócz akrobacji precyzyjnej F3P (AA, AP, AF) i F3P – AFM „Flying to Music”, będą też rozegrane dodatkowe konkurencje dla mniej doświadczonych pilotów, tzn. F3P-Klub, a także niezwykle widowiskowy konkurs modeli wyścigowych F5K (Pylon  Racing). „Flying to Music” jest konkurencją modelarską, wymyśloną kilka lat temu dla stworzenia atrakcyjnego dla widzów wydarzenia medialnego. Najogólniej rzecz ujmując piloci demonstrują swoje umiejętności pilotażu, latając Freestyle do rytmów wybranych przez siebie utworów muzycznych. Ciekawostką jest masa startowa modelu gotowego do lotu, która wynosi ok.100 g!

Fanów małego i dużego lotnictwa oraz publiczność zapraszamy na tę najważniejszą imprezę modeli halowych RC w tegorocznym sezonie. Wrażenia z oglądania „Flying to Music” porównywalne są do jazdy figurowej na lodzie, a emocje podczas wyścigu Pylon Racing nie są mniejsze od wyścigu na żużlu.

Org anizatorzy liczą na udział pilotów zagranicznych. Wśród polskich zawodników będą też członkowie Kadry Narodowej. Aeromodelklub BCK będą reprezentowali: Piotr Kowalski oraz Igor Skawiński – obaj uczestniczyli w Światowych Igrzyskach Lotniczych Dubai-2015. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: www.bemowskie.pl/f3p-warsawchallenge

Źródło: Bemowskie Centrum Kultury
comments powered by Disqus