Przejdź do treści
Twin Otter 9N-AHH należący do linii Tara Air
Źródło artykułu

Odnaleziono wrak samolotu Twin Otter w Nepalu

24 lutego ok. godz. 02.10 UTC, w górzystym rejonie zachodniego Nepalu zaginął samolot typu DHC-6-400 Twin Otter (znaki rejestracyjne 9N-AHH) z 23 osobami na pokładzie (3 członków załogi i 20 pasażerów). Statek powietrzny należał do linii Tara Air i wykonywał lot TA193 z Pokhary do Jomsom.

Krótko po starcie wieża utraciła z nim kontakt radiowy. Po kilku godzinach poszukiwań wrak samolotu został odnaleziony przez śmigłowce policji 18 NM na północny zachód od Pohkary i 15 NM na południe od Jomsom. Nie stwierdzono aby ktokolwiek przeżył.

Według wstępnych informacji, na pokładzie statku powietrznego znajdowali się m.in. obywatele Chin i Kuwejtu, jak również dwoje dzieci. Przemysł lotniczy Nepalu ma słabe wyniki w zakresie bezpieczeństwa, ale Sanjiv Gautam, dyrektor generalny Urzędu Lotnictwa Cywilnego Nepalu tłumaczył, że był to nowy samolot, a w momencie jego zaginięcia pogoda była dobra.


"Jesteśmy zaskoczeni faktem, że zaginął", powiedział. Akcja ratunkowa jest utrudniona z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych. Pokhara leży ok. 200 kilometrów na zachód od Katmandu, a Jomsom, w niewielkiej odległości dalej na północ. Ta druga miejscowość jest popularnym punktem wypadowym w Himalaje. Samolot o znakach rejestracyjnych 9N-AHH był dostarczony do linii Tara Air prosto z fabryki we wrześniu 2015 r.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony