Przejdź do treści
III Fiesta Balonowa – Białystok 2021 (fot. balonowy.bialystok.pl)
Źródło artykułu

III Fiesta Balonowa w Białymstoku

Ogromne balony uniosą się nad Białymstokiem. Już za niecały miesiąc w mieście rozpocznie się "Fiesta Balonowa – edukacja na rzecz propagowania sportu balonowego” organizowana przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy. Balonowe święto potrwa trzy dni (8-10 lipca 2021 r.).

Głównymi partnerami tegorocznej Fiesty Balonowej – Białystok są Województwo Podlaskie oraz Gmina Turośń Kościelna. Dlatego też, w tym roku starty balonów odbędą się w dwóch miejscach. Balon przemieszcza się z wiatrem, dlatego pogoda jest najważniejsza. Planowane jest (jak pogoda dopisze) 5 lotów, 3 starty z terenów miasta Białystok oraz 2 loty popołudniowe tj. 9 i 10 lipca (piątek i sobota) z Turośni Kościelnej z widokami doliny Narwi. Planowane sa starty balonów w godzinach porannych (6:00 – 8:00) oraz popołudniowe (18:00 – 20:00). O terminach startów w poszczególnych lokalizacjach organizatorzy poinformują już wkrótce.

Jak mówią sami piloci, latanie balonem jest jak pływanie w powietrzu. To ich sposób na oderwanie się od codzienności. A świat widziany przez nich z góry wygląda zupełnie inaczej, nabiera innych kolorów i barw.

Najbardziej spektakularnym punktem Fiesty Balonowej są jednoczesne starty balonów. Organizatorzy przewidują, że w trzeciej edycji imprezy weźmie udział 15 balonów (w II Fieście brało udział 23 balony). Planowane jest rozgrywanie konkurencji zawodniczych w każdym locie.

Warunkiem udziału jest posiadanie balonu oraz nalot jako dowódca minimum 20 godzin. Zgłoszenia udziału w Fieście oraz zapytania należy przesyłać na adres: klub@balonowy.bialystok.pl

Trzymamy kciuki, aby w dniach 8-10 lipca pogoda pozwoliła baloniarzom prawdziwie rozwinąć skrzydła.

Więcej informacji na stronie www.balonowy.bialystok.pl oraz na profilu facebookowym Białostockiego Klubu Balonowego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony