PSA Balonowe Miasto - film promujący sporty balonowe

Balonowe Miasto (logo)

Jeśli nie wiesz jeszcze co to znaczy lot balonem i jakiego rodzaju to pasja, to zapraszamy do obejrzenia opublikowanego na stronie Polskiego Stowarzyszenia Aeronautyki Balonowe Miasto filmu ukazującego migawki z imprez balonowych zarówno polskich jak i zagranicznych. Sentymentalny widok ociężale przemieszczającego się po niebie balonu o zachodzie słońca budzi tęsknotę za wolnością, jaką może dać tylko obcowanie z chmurami.

Film tętni kolorami najróżniejszych kształtów i wielkości balonów oraz sportową radością i atmosferą niesamowitej frajdy przeżywanych imprez. Okazuje się, że te słusznych rozmiarów aerostaty potrafią zaskoczyć swoimi kształtami i majestatycznym ruchem. Widowiskowo wyglądają nagrania nocnych lotów, których jedynym oświetleniem są palniki, stwarzając wrażenie ogromnych lampionów czy pochodni w tajemniczym nocnym otoczeniu.

Widzowie fiest balonowych podziwiają pięknie poruszające się i wyglądające statki powietrzne, a uczestnicy lotów zapierające dech w piersiach krajobrazy, które tworzą niepowtarzalną atmosferę lotu. Widziane na filmie dają namiastkę doznań, jakie są udziałem baloniarzy.

Imprezy tego typu każdorazowo przyciągają tysiące widzów i uczestników, a największa z nich - International Balloon Fiesta, odbywa się w Albuquergue, w stanie Nowy Meksyk, gdzie na cykliczne zawody stawia się ok. 750 balonów.

Polskie Stowarzyszenie Aeronautyki jest organizatorem Międzynarodowych Mazowieckich Zawodów Balonowych, które w dniach 6-9 maja 2011 r. odbędą się w Nowym Dworze Mazowieckim i jak informuje, szczególnie atrakcyjnym punktem imprezy będzie planowany na 7 maja nocny pokaz balonów i skoczków.

Czytaj więcej o organizowanej w maju imprezie w artykule BURZYŃSKI CUP 2011

Obejrzyj film
 

Źródło: balonowemiasto.pl
comments powered by Disqus