Mistrzostwa Balonowe znowu na Jurze

Jurajskie Zawody Balonowe (fot. kadr z filmu na youtube.com)

Nad jurajskimi gminami Olsztyn i Janów już po raz czwarty będzie można podziwiać niezwykłe balonowe widowisko. Sportową rywalizację ekip balonowych uświetnią starty najlepszych polskich pilotek.

W lipcu Jurajska Gmina Olsztyn i Gmina Janów zostaną gospodarzami IV Jurajskich Zawodów Balonowych oraz Balonowego Pucharu Polski. Komisja Balonowa działająca przy Aeroklubie Polskim przyznała naszym gminom również przywilej organizacji w 2021 r. Balonowych Mistrzostw Polski Kobiet.

Współorganizatorem jest Aeroklub Śląski. Zawody zaplanowano na 15-18 lipca 2021 r. O zwycięstwo walczyć będą najlepsze ekipy, w tym po raz pierwszy na Jurze – najbardziej utytułowane zawodniczki.

Zawody rozegrane w poprzednich latach okazały się ogromnym sukcesem medialnym i przyciągnęły rzesze publiczności. Trudno wyobrazić sobie lepszą promocję dla naszych gmin. – komentują włodarze Janowa i Olsztyna.

Wkrótce więcej informacji. A tymczasem już dziś zapraszamy do dodania IV Jurajskich Zawodów Balonowych do swoich kalendarzy oraz do wakacyjnych planów.

Źródło: balonowajura.pl
comments powered by Disqus