W 2018 r. Boeing dostarczył rekordową liczbę samolotów

Linia montażowa modelu 737, fot. traveller.com.au

Koncern Boeing ustanowił kolejny rekord dostarczając w 2018 r. 806 nowych samolotów w porównaniu do 763 odrzutowców pasażerskich sprzedanych rok wcześniej.

Największy procentowo udział w dostawach miał model 737, którego w ubiegłym roku amerykański producent przekazał odbiorcom 580 egzemplarzy. Prawie połowa z nich to były B737 MAX. Według Boeinga, katalog zamówień na B737 jest zapełniony na siedem lat w przód, chociaż firma produkuje obecnie aż 52 samoloty tego typu miesięcznie.

"Oprócz stałego popytu na 737 MAX, odnotowaliśmy wysoką sprzedaż każdego z naszych szerokokadłubowych samolotów, potwierdzając ich wiodącą na rynku wydajność i najlepsze osiągi", powiedział Ihssane Mounir, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Boeingu.

"Kolejny rok zamówień na odrzutowce podtrzymuje nasze długoterminowe prognozy dotyczące silnego popytu na świecie, który w ciągu 20 lat zakłada podwojenie komercyjnej floty samolotów", dodał. Szacunkowa wartość zamówień na samoloty Boeinga w 2018 r. wyniosła 143,7 mld dolarów.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus