Spirit rozpoczyna rekrutację pilotów i personelu pokładowego

A320 należący do Spirit Airlines

Linie Spirit Airlines ogłosiły, że rozpoczynają proces zatrudniania nowych pilotów i stewardess, co jest odpowiedzią na prognozy zwiększonego (jeszcze w tym roku) zapotrzebowania na przewozy lotnicze. Firma planuje również zatrudnić instruktorów i pracowników rekrutujących personel pokładowy.

„Znowu będziemy dużym pracodawcą” - powiedział CNBC prezes Spirit, Ted Christie, ale dodał, że wzrost w sektorze lotniczym będzie miał powolny charakter. Oprócz nowych pracowników w firmie pojawią się również wcześniej urlopowani, jako, że przewidywania wskazują na ożywienie w sektorze przewozów lotniczych. Dodał, że system szkoleń wymaga wcześniejszego ich wdrożenia, aby zwiększyć odpowiednio liczbę personelu, który według przewidywań będzie niezbędny latem i w późniejszym czasie.

Linia lotnicza zamieściła na swoich stronach cztery oferty pracy dla personelu lotniczego, z których trzy dla bazy w Ft. Lauderdale. Przewoźnik poszukuje tam kandydatów na stanowisko FO i stewardessy, a także instruktora szkolenia na pokładzie oraz rekrutera do bazy w Miramar na Florydzie. Field jest optymistą, jeśli chodzi o powrót koniunktury na rynku przewozów pasażerskich, głównie w związku z pojawieniem się szczepionki na koronowirusa. „Wprowadzenie szczepionek, zmniejszenie liczby przypadków COVID powinno prowadzić do większego zaufania pasażerów i złagodzenia ograniczeń”, tłumaczył.

Dostępne wakaty Spirit Airlines można znaleźć tutaj (LINK)

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus