Skradziona Cessna 172 wylądowała na autostradzie, pilot aresztowany

Skradziona Cessna 172, fot. avweb

Pilot w USA został aresztowany po tym, jak ukradł Cessnę 172M i wykonał awaryjne lądowanie na autostradzie w pobliżu Hamilton w stanie Montana. Podczas rozprawy, która odbyła się w hrabstwie Ravalli, mężczyzna został oskarżony o kradzież statku powietrznego, a sędzia wyznaczył kaucję za jego uwolnienie w wysokości 50 tys. dolarów.

Wcześniej, lotnik był poszukiwany w związku z pięcioma nakazami wystawionymi na jego nazwisko w mieście Helena w Montanie. Jego 30-letnia pasażerka również została aresztowana i usłyszała zarzut posiadania narkotyków oraz fałszowania dowodów. Trzecia osoba podróżująca samolotem została zwolniona do domu.

25 lipca we wczesnych godzinach porannych, pilot ukradł samolot z płyty postojowej na lotnisku w Helena. Podczas przesłuchania zeznał, że w czasie lotu skończyło się paliwo i około czwartej rano został zmuszony do awaryjnego lądowania na autostradzie 93 na południe od Hamilton. Sędzia Jennifer Ray podkreślała, że była zaskoczona, że udało mu się bezpiecznie wykonać ten manewr. „Jestem dobrym pilotem” – zeznawał mężczyzna w sądzie. Zgodnie z rejestrem FAA, lotnik uzyskał licencję turystyczną w 2014 r., ale ostatnio latał nie mając ważnych badań lotniczych.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus