Przejdź do treści
UAV
Źródło artykułu

Przemysł UAS bada jego potencjalny wpływ na gospodarkę USA

Integracja bezzałogowych statków powietrznych (UAS) z krajową przestrzenią powietrzną Stanów Zjednoczonych jest planowana na 2015 r. i według przemysłu skupionego wokół UAS, fakt ten wpłynie na utworzenie ponad 70 tys. miejsc pracy i do 2019 r. zapewni wpływy dla gospodarki w wysokości 13,6 mld dolarów.

Powyższe wartości nie są wynikiem niezależnych badań, ale przeprowadzonych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bezzałogowych Statków Powietrznych (AUVSI), które przybliża szczegóły dotyczące konkretnych prognoz wzrostu zatrudnienia w ciągu pierwszej dekady po przeprowadzeniu integracji. Analiza wskazuje, iż do roku 2025 powstanie ponad 100 tys. nowych miejsc pracy w branży w produkcji, serwisie, obsłudze, sprzedaży i wsparciu UAS.

Stowarzyszenie wierzy, że łączny wartość tego segmentu lotnictwa może osiągnąć do 2025 r. ponad 82 mld. Obecnie Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) prowadzi prace nad znalezieniem odpowiednich miejsc do przeprowadzenia testów integracji. Według badań, „Każdy rok opóźniania tego procesu powoduje, że Stany Zjednoczone tracą ponad 10 mld dolarów potencjalnego wpływu ekonomicznego". Dane te przekładają się na wartość ponad 27 mln dolarów dziennie.

Stowarzyszenie prognozuje, że rozwijający się przemysł będzie również generował w pierwszej dekadzie po integracji wpływy podatkowe w wysokości 482 mln dolarów". UAS mogą być wykorzystywane w wielu segmentach lotnictwa, w tym jako platformy informacyjne, w rolnictwie, w misjach zarządzania kryzysowego, egzekwowania prawa, monitorowania środowiska, a nawet do transportu ładunków. Stowarzyszenie zakłada, że stany Kalifornia, Waszyngton i Teksas będą beneficjentami największych korzyści płynących w wprowadzenia do powszechnego użytku statków powietrznych tego typu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony