Nigeryjski pilot okrążył Ziemię w locie solo

Pilot Ademilola "Lola" Odujinrin

38-letni nigeryjski pilot zakończył samotny lot dookoła Ziemi zmodyfikowanym samolotem Cirrus SR22. 29 marca, pilot Ademilola "Lola" Odujinrin, wylądował na lotnisku Dulles w Waszyngtonie, kończąc ostatni etap podróży. Swój wyczyn zaczął w czerwcu 2016 roku i od tego czasu odwiedził 15 krajów na pięciu kontynentach.

Odujinrin nie jest jednak początkującym lotnikiem. Przez ostatnie pięć lat spędził prawie 4000 godzin za sterami B737 w liniach Arik Air, a następnie Air Dżibuti. W 1999 r. uzyskał licencję PPL(A), a uprawnienia ATPL(A) w 2011 r.

Lot był częścią projektu o nazwie Transcend, który został wdrożony przez fundację założoną z profesjonalistów z sektora prywatnego. Ich celem jest zainspirowanie populacji Afryki, zwizualizowanie świata bez granic i możliwości osiągnięcia sukcesu poza prawdziwymi lub wymyślonymi ograniczeniami. Istotą projektu jest również pokazanie osób z Afryki, które osiągnęły sukces w skali globalnej.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie projektu Transcend, lot Odujinrina był pierwszym solowym okrążeniem ziemi przez Afrykanina.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus