Kabinowe schowki na bagaż nie dla wszystkich pasażerów Jet Blue

Schowek na bagaż kabinowy w A320 Jet Blue, fot. avweb

Pasażerowie korzystający z taniego przewoźnika JetBlue, nie będą musieli martwić się o znalezienie wolnego miejsca na bagaż w schowkach w kabinie pasażerskiej, ponieważ nie będą mogli z nich korzystać. Od 25 lutego przy rezerwacjach wykonanych do 20 lipca pasażerowie z biletami „Basic Blue” nie będą mogli lokować swojego bagażu podręcznego w tych przestrzeniach, a wszystko, co przewożą, będzie musiało zmieścić się pod siedzeniem przed nimi.

Nie ma też gwarancji, że i te bagaże zmieszczą się na pokładzie. „Osoby posiadający taryfę Mosaic, łączący taryfę Blue Basic z miejscem Even More Space, żołnierze w służbie czynnej i nieletni bez opieki mogą nadal przynosić bagaż podręczny, ale tylko klienci Even More Space będą mieli gwarancję, że ich  bagaż znajdą się na pokładzie.”

Ograniczenia dla pasażerów Jet Blue korzystających z najtańszych biletów przynoszą benefity tym, którzy kupują droższe miejsca. W schowkach kabinowych będzie teraz wystarczająco dużo miejsca, aby zagwarantować osobom z trzech najwyższych klas taryfowych miejsce na ich bagaż. Jeśli jednak nie znajdą one tam miejsca i będą musiały oddać swój bagaż do załadowania pod pokład, w ramach rekompensaty otrzymają kupon o wartości 25 USD do wykorzystania w przyszłości.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus