Firma Microsoft zapowiada na wiosnę odsłonę nowego symulatora lotu

Microsoft Flight

W 2009 r. firma Microsoft rozwiązała zespół odpowiedzialny za rozwój popularnego Flight Simulator X (FSX), a w 2010 r. poinformowała, że prowadzone są prace nad nową grą, "Flight". Obecnie zapowiada, że nowy symulator pojawi się na wiosnę i będzie dostępny za darmo, jednakże z pewnymi ograniczeniami.

Symulator Microsoft Flight będzie dostępny bezpłatnie do pobrania w sieci i jak zapowiada spółka, będzie zawierał wiele wyzwań oraz ekscytujących misji, które jednak będą ograniczone do rejonu Wysp Hawajskich. Dodatkowe opcje, łącznie z nowymi samolotami, lotniskami i regionami, będą dostępne poprzez aktualizację, której cena nie została jeszcze skalkulowana. Według Microsoftu, użytkownicy tych urządzeń będą doświadczali "autentycznych procedur pilotowania i będą mogli dostosować ustawienia konsoli i joysticka do własnych umiejętności".

Kiedy Microsoft w 2009 roku zaprzestał prac nad aktualizacjami do symulatora FSX, na rynku pozostał konkurencyjny X-Plane firmy Primary. W ostatnim czasie pojawiła się najnowsza odsłona gry, X-Plane 10, która obejmuje 1400 samolotów i 33000 lotnisk. Według przedstawiciela Primary, z dostępnych na rynku opartych na komputerach osobistych symulatorów, urządzenie to w najbardziej realistyczny sposób odzwierciedla wszystkie fazy lotu. Natomiast według Microsoftu, Flight będzie mógł dość szybko zdobyć uznanie osób, które preferują, żeby ich lotnicze doświadczenia były czymś więcej niż tylko grą. Wydaje się jednak, że opcje aktualizacji oprogramowania, będą umożliwiały spełnienie oczekiwań realizmu również wymagających użytkowników tego typu gier. „Program może być wyzwaniem nawet dla najbardziej utalentowanych pilotów symulatorów komputerowych", zapowiada firma.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

X-Plane i tak nie pobiją :-)