FAA prowadzi dochodzenie w sprawie kontrolerów z Zachodniej Wirginii

Wieża lotniska w Yeager w Zachodniej Wirginii

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) prowadzi dochodzenie w sprawie uchybień w pracy kontrolerów ruchu lotniczego z Zachodniej Wirginii, którym zarzuca się, iż byli dwukrotnie niedostępni w czasie pełnienia służby na wieży.

Podczas jednego z tych zdarzeń, który miał miejsce na początku tego miesiąca, dwóch pracowników innych służb zeznawało, iż widzieli śpiącego kontrolera, podczas gdy on pełnił służbę na wieży kontroli na lotnisku w Yeager. Associated Press donosi, że FAA zaleciła aby zwolnic tego pracownika.

Natomiast w styczniu br. śmigłowiec HealthNet Aeromedical Services próbując podchodząc do lądowiska przyszpitalnego nie był w stanie skontaktować się z ATC celem uzyskania zezwolenia na lądowanie. Pilot wykonał podejście z prostej bez porozumienia z wieżą i dostarczył pacjenta do General Hospital Charleston Area Medical Center. Przedstawiciel HealthNet powiedział Charleston Daily Mail, że pilot próbował się skontaktować z powietrza z ATC "wiele razy", ale bez powodzenia.

Jeden z kontrolerów pełniący tej nocy służbę był widziany jak spał, co potwierdziło dwóch świadków. Clinton Burley, prezes HealthNet, powiedział, że w żadnym momencie lotu, ani załoga śmigłowca ani przewożony na pokładzie pacjent nie byli zagrożeni. Kontroler, który brał udział w incydencie został zawieszony, natomiast niezależnie od tego oba przypadki są obecnie wnikliwie badane.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.faa.gov

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus