Boeing zwalnia w USA prawie 7 tys. pracowników

Fabryka Boeinga w Everett

Koncern Boeing poinformował, że z powodu ekonomicznego wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na branżę lotniczą, w zakładach zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych zmniejszy zatrudnienie o ok. 6770 pracowników. Fabryki Boeinga zlokalizowane w innych krajach aktualnie również przeprowadzają redukcje, które mają zostać wykonane zgodnie z lokalnymi przepisami. O zwolnieniach w USA firma ma zacząć  powiadamiać pracowników w tym tygodniu.

„Udzielimy wszelkiej możliwej pomocy osobom dotkniętym przez przymusowe zwolnienia - w tym zapewnimy odprawy, ubezpieczenia w zakresie opieki zdrowotnej i wsparcie w kwestii przebranżowienia” - powiedział prezes Boeinga, Dave Calhoun. „Niszczycielski wpływ pandemii COVID-19 na przemysł lotniczy oznacza głębokie ograniczenie liczby komercyjnych odrzutowców i usług, których będą potrzebować nasi klienci w ciągu najbliższych kilku lat, co z kolei oznacza mniej miejsc pracy na naszych liniach produkcyjnych i w naszych biurach. … Niestety nie było innego wyjścia”.

Calhoun zauważył, że niektóre sektory działalności Boeinga - szczególnie produkujące dla sektora wojskowego - będą nadal zatrudniać. Powołując się na COVID-19 i uziemienie modelu 737 MAX, Boeing ogłosił w kwietniu, że zamierza zmniejszyć liczbę pracowników o ok. 10 procent poprzez połączenie dobrowolnych zwolnień, przejść na emeryturę i przymusowych zwolnień. 27 maja firma poinformowała, że właśnie zakończyła program dobrowolnych zwolnień.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus