Airbus rozważa zmianę nazwy Bombarierów C Series na serię A200

Bombardier C300

Zgodnie z doniesieniami amerykańskich mediów, koncern Airbus rozważa zmianę nazwy odrzutowców Bombardiera C Series i bierze pod uwagę A210 w przypadku CS100 oraz A230 w przypadku CS300. Europejski producent przejął pakiet większościowy Bombardiera w październiku 2017 r. Dostawy kanadyjskich odrzutowców do USA chciał zablokować Boeing, ale w styczniu tego roku, amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego podjęła decyzję, iż kraj ten nie ma podstaw do nałożenia na samoloty Bombardiera trzystuprocentowych ceł.

Spór handlowy skupił się wokół zamówienia na 75 egzemplarzy CS100, które miały być  użytkowane przez linie Delta i przyczynił się do znacznego spowolnienia produkcji tych konstrukcji. Na jej wielkość miały również wpływ problemy z dostępnością silników turbowentylatorowych Pratt & Whitney PW1500G.

W miarę jak Airbus przyspiesza produkcję, Reuters informuje, że firma przygotowuje się do rozpoczęcia negocjacji z United Technologies w sprawie "cen komponentów i usług dla linii CSeries." Dotychczas Airbus nie skomentował ani potencjalnej zmiany nazwy, ani negocjacji z United Technologies, natomiast obie firmy uzgadniają otwarcie linii produkcyjnej C Series w fabryce Airbus Mobile w stanie Alabama.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus