"Lotniczy Biznes" – wesprzyj powstanie nowej gry dla fanów lotnictwa

"Lotniczy Biznes" – gra dla fanów lotnictwa (fot. Patryk Tomaszewski)

Patryk Tomaszewski tworzący najpopularniejszy pod względem wyświetleń kanał o lotnictwie w Polsce – "Samoloty" – około 3 miesięcy temu zajął się tematem gier związanych z lotnictwem i nie znalazł ani jednej porządnej gry planszowej o samolotach.

To co jest na rynku wcale nie nawiązuje do naszej pasji i są to raczej zapożyczenia z fabuł innych gier. Postanowiłem, że z moją wiedzą oraz pasją, mogę stworzyć najlepszą taką grę na świecie! – mówi Patryk Tomaszewski.

W grze "Lotniczy Biznes", stajemy się prezesem nowej linii lotniczej, jest to niezwykle hermetyczny rynek i ciężko Nam "wejść na salony", zwłaszcza, że razem z nami otwierają się inne linie lotnicze, a ich prezesami zostają Nasi znajomi!

Światowe lotniska są coraz bardziej zatłoczone i coraz popularniejszy jest handel slotami na lotniskach, im popularniejsze lotnisko, tym więcej trzeba za taki slot zapłacić, jednak jest to okazja dla linii, ponieważ mogą oni podnieść cenę biletu oraz liczyć na większy zarobek! Najdroższą taką transakcją w historii, był zakup połączenia na Heathrow, American Airlines zapłaciło aż 60 milionów dolarów linii SAS, za ich miejsce!

Dla naszych linii co rundę otwiera się możliwość wykonania jednego połączenia, na którym możecie albo zarobić albo stracić, w przypadku gdy mało pasażerów skorzysta z Waszej linii! Aby wykonać taki lot musicie negocjować z innymi prezesami cenę, kto da najwięcej, rzuca kostką!

To ile i czy zarobicie na wykonanym połączeniu zależy od kilku czynników, takich jak ekonomiczność Waszego samolotu, to jakie lotnisko jest Waszym portem macierzystym, zdarzeń losowych takich jak uszkodzone podwozie! A zwłaszcza od tego, ilu pasażerów skorzysta z Waszej linii!

Dobrze zarządzając ryzykiem, mądrze inwestując w modernizacje swojej maszyny czy odrzucając nierentowne połączenia rozwiniecie swoją linie i osiągniecie sukces na tym piekielnie trudnym lotniczym biznesie!

Gdy pierwszy raz zagraliśmy w pierwszy prototyp, wiedziałem, że to jest to! Obecnie dopracowany mam każdy merytoryczny szczegół – opowiada Patryk Tomaszewski. I dodaje: – Do produkcji potrzebuje już tylko Waszej pomocy!

Aby gra planszowa została wydrukowana po rozsądnej cenie, musi ona być wydrukowana w dużej skali, na co mnie po prostu nie stać i gdybym miał robić to na własną rękę, po prostu nie starczyłoby dla wszystkich. Właśnie dlatego zaproponowałem Wam preorder, czyli zamówienie jeszcze niewydrukowanej gry. Gdy tylko zbiórka zostanie zrealizowana wysyłam projekt do druku i w ciągu około dwóch miesięcy każdy z Was otrzyma swój egzemplarz! – apeluje o wsparcie twórca projektu gry.

Im większa skala druku, tym bardziej ekonomiczny jest to druk i będę mógł dodawać do gry elementy, których nie mógłbym dodać przy niższej skali – tłumaczy Patryk Tomaszewski.

Każdy wspierający dostanie pełną wersję wybranej przez siebie wersję gry, gdy tylko ta zostanie wydrukowana! Dodatkowo, gdy zbiórka będzie realizowana w coraz większym procencie, do każdej gry dołączane będą dodatki!

Powstanie gry "Lotniczy Biznes" można wesprzeć do 17.03.2020 r.

Więcej informacji o możliwości wsparcia powstanie nowej gry "Lotniczy Biznes" na stronie www.wspieram.to/samoloty

Źródło: wspieram.to
comments powered by Disqus