ERJ-175 Republic Airways bliski przeciągnięcia po starcie z Atlanty

E175 należący do Republic Airways, fot. eTurboNews

6 listopada, Embraer ERJ-175 należący do linii Republic Airways (znaki rejestracyjne N117HQ) wykonywał lot AA-4439 z Atlanty  na lotnisko La Guardia w Nowym Jorku z 6 osobami na pokładzie. Statek powietrzny wystartował z pasa startowego 09L, gdy po chwili załoga zgłosiła sytuację emergency w związku z problemami z trymowaniem.

Piloci zatrzymali wznoszenie na FL140 i zdecydowali się na powrót na pas startowy 10 lotniska startu. Załoga zgłosiła ATC, że byli blisko przeciągnięcia i nie byli w stanie skierować samolotu w dół. Kontrola zaproponowała do lądowania pas 08L, 10 lub 09R i przekierowała znajdujące się w pobliżu samoloty do innych sektorów.

Załoga zgłosiła, że jest w stanie wykonywać zakręty i otrzymała wektory do podejścia na pas 10. Jednak zamiast się zniżać, samolot ponownie zaczął się wznosić, a potem opadać. Następnie piloci poinformowali, że sytuacja została opanowana i po uzyskaniu zgody na podejście do pasa startowego 10 ERJ-175 wylądował tam 19 minut po starcie i ok 15 minut po zgłoszeniu emergency. Przyczyny zdarzenia są obecnie badane, a statek powietrzny wciąż pozostaje na ziemi.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

Źródło: avherald
comments powered by Disqus